Poroka na prvi pogled: Markove navade ...

DRAMA v Zagrebu! Slovenski prvaki vodili, potem pa ŠOKANTEN zaključek! (video)

aba
Košarkarji Kopra Primorske so v 9. krogu lige Aba izgubili Cibono z 78:80.

Cibona - Koper Primorska 80:78
(25:23, 50:46, 68:63)
* Dvorana Dražen Petrović, gledalcev 800, sodniki: Javor (Slovenija), Hordov, Terlević (oba Hrvaška).
* Cibona: Bilinovac 8 (0:1), Katić 11 (1:1), Bundović 11 (3:3), Vucić 2, Novačić 28 (3:3), Rozić 10 (0:2), Ljubičić 2, Gibson 3 (1:1), Ramljak 5.
* Koper Primorska: Holt 7, Harris 14 (1:2), Kosi 4 (2:2), Lazić 3, Marinković 11 (3:4), Hodžić 11 (0:1), Jagodić Kuridža 12 (2:2), Dimec 3 (1:2), Šiško 13 (2:2).
* Prosti meti: Cibona 8:11, Koper Primorska 11:15.
* Met za tri točke: Cibona 10:29 (Novačić 5, Bilinovac 2, Rozić 2, Ramljak), Koper Primorska 11:21 (Harris 3, Hodžić 3, Jagodić Kuridža 2, Holt, Lazić, Šiško).
* Osebne napake: Cibona 22, Koper Primorska 23.
* Pet osebnih: Vucić (35.).

Koper Primorska je izgubila tretjo tekmo v ligi Aba, drugo v zadnjih štirih nastopih. V Zagrebu je Cibona zmagala s košem ob zvoku sirene z 80:78.

Hrvaški prvak je tako vknjižil tretjo zaporedno zmago, junak pa je bil Filip Bundović, ki je po sila izenačenem drugem polčasu zadel odločilni met za dve točki.

Cibona je bila resda večji del tekme v vodstvu, a ta ni bila nikoli višja od nekaj košev. V prvem polčasu sta se ekipi bolj posvetili napadu in skupaj dosegli 96 točk, v nadaljevanju pa sta bili v ospredju obrambi. V drugem delu je skupno padlo le 62 točk.

Tako je Koper Primorska nazadnje vodila slabi dve minuti pred koncem (76:78). Ivan Novačić je najprej izenačil, edini koš v zadnji minuti in pol pa je v zadnji sekundi dosegel Bundović.

Koper Primorska bo v naslednjem krogu 9. decembra gostila Zadar.