Erika Žnidaršič izgubila živce: kako je ...

Afera ogroža von der Leyenovo politično prihodnost, saj poteka v obdobju pred evropskimi volitvami, Odkrito.si

Ursula von der Leyen in primer Pfizergate

doncic 11 Ekipa24.si

Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

1 01.12.2019 19:21:53

ZMAJI LETIJO! IZJEMNA kulisa in IZJEMNA zmaga v Stožicah! Takole je padla Zvezda! (FOTO + VIDEO)

Cedevita Olimpija je premagala Crveno zvezdo.

Cedevita Olimpija - Crvena zvezda 75:64 (14:16, 35:32, 53:48)

* Dvorana Stožice, gledalcev 5000, sodniki: Belošević, Juras (oba Srbija), Pukl (Slovenija).
* Cedevita Olimpija: Krušlin 9 (2:2), Boatright 17 (3:3), Hopkins 4, Murić 2, Miller-McIntyre 8 (0:1), Blažič 3 (1:2), Stipanović 8, Simonović 16 (0:2), Zirbes 8.
* Crvena zvezda: Kuzmić 4, D. Brown 5 (1:4), Čović 6, L. Brown 17 (2:2), Davidovac 5 (3:4), Faye 3, Baron 10 (3:5), Gist 5 (1:2), Jenkins 6, Simanić 3.
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 6:10, Crvena zvezda 10:17.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 9:21 (Boatright 4, Simonović 4, Krušlin), Crvena zvezda 6:18 (Čović 2, L. Brown, Faye, baron, Simanić).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 20, Crvena zvezda 18.
* Pet osebnih: Stipanović (38.).

Košarkarji Cedevite Olimpije so dosegli najbolj odmevno zmago v sezoni. Pred rekordnim številom gledalcev v zadnjih mesecih so v Stožicah premagali aktualne prvake lige ABA in člane elitne evrolige Crveno zvezdo s 75:64.

To je bila najboljša predstava Cedevite Olimpije v tej sezoni in lepa dopolnitev večera nostalgije v Stožicah ob počastitvi legendarne ekipe Smelta Olimpije, ki je leta 1994 v Lozani osvojila naslov evropskega pokalnega prvaka.

Z osmo zmago se je Cedevita Olimpija prebila na drugo mesto razpredelnice. Eno zmago več ima Budućnost, za Crveno zvezdo pa je bil to že četrti poraz v sezoni.

Ljubljančani so navdušili 5000 gledalcev v Stožicah, in to le en teden po tem, ko so v Zadru proti zadnjeuvrščeni ekipi lige doživeli poraz z 38 točkami razlike.

Proti zvezdniški zasedbi Crvene zvezde so bili neprimerno bolj motivirani in bili z izjemo uvodnih minut vseskozi v vodstvu. V drugi četrtini so prvič prišli do dvomestne prednosti (33:21), ki je v nadaljevanju sicer niso povišali, so pa jo zanesljivo nadzirali.

Gostje zmage niso ogrozili niti v končnici, ki so Cedevito Olimpijo v tej sezoni stale že marsikaterega uspeha. Štiri minute in pol pred koncem so vodili z 62:51, tri minute pred koncem, ko je Jaka Blažič ukradel žogo in položil za 68:57, pa je bilo jasno, da bo Crvena zvezda ostala brez dveh točk.

Na koncu so Beograjčani doživeli svoj najvišji poraz v tej sezoni lige ABA in Ljubljano zapustili z najnižjim seštevkom doseženih točk.

Glavna krivca za to sta bila Ryan Jamar Boatright in Marko Simonović, ki sta skupaj dosegla 33 točk in zadela osem trojk. Simonović je imel ob tem še sedem skokov, Boatright pa šest skokov in tri podaje.

Cedevita Olimpija bo v 10. krogu 7. decembra gostovala pri Budućnosti.

Značke: košarka, sta