Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

1 20.10.2019 20:16:28

DELIJE z dolgimi nosovi iz Novega mesta! Crvena zvezda na kolenih!

Krka / Drago Perko
Košarkarji Krke so v 3. krogu lige Aba v Novem mestu premagali Crveno zvezdo z 79:77.

Krka  Crvena zvezda 79:77 (17:20, 37:45, 55:61)
* Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 1200, sodniki: Radović (Hrvaška), Zamojski (Poljska), Špendl (Slovenija).
* Krka: Cosey 20 (2:2), Škedelj 1 (1:2), Balažič 9, Jošilo 19 (3:4), Lapornik 5 (1:1), Ramljak 9 (1:1), Lawai 14 (6:12), Osolnik 2.
* Crvena zvezda: Čović 2 (2:2), Brown 12 (2:2), Perperoglou 14 (2:2), Davidovac 8, Lazić 2, Faye 6 (2:2), Dobrić 5, Simanić 9 (4:5), Jovanović 16 (6:8), Ojo 3 (1:2).

Košarkarji Krke so v ligi Aba zabeležili drugo zmago. Pred tednom so zmagali v Zadru, tokratna zmaga pa je mnogo bolj prestižna, saj je v dvorani Leona Štuklja padel branilec naslova prvaka, Crvena zvezda. Gostitelji so si zmago nad tekmecem, ki je izgubil drugič zaporedoma, zagotovili z odlično zadnjo četrtino, v kateri je odločilne točke dosegel junak tekme Marko Jošilo.

Novomeščani so na krilih razpoloženega Jošila v tekmo krenili pogumno. Na začetku so imeli pobudo, Crvena zvezda je prvič povedla pri izidu 11:12, toda domači so z delnim izidom 5:0 še enkrat prišli v ospredje, pri izidu 16:12 so imeli do takrat največjo prednost. A zaključek prve četrtine je pripadel Beograjčanom, pri katerih je bil izredno razpoložen Nikola Jovanović, ki je v prvem delu dosegel več kot polovico točk svoje ekipe.

Ta je tudi v drugi četrtini nadzorovala izid, Dolenjci so se s trojko Glenna Coseya sicer približali na 25:27, toda tekmec je znal odgovoriti, na odmor je odšel z osmimi točkami prednosti.

Gostitelji pa niso obupavali, na začetku drugega polčasa so izid izenačili na 48:48, toda še kar naprej se je ponavljala ena stvar, ko je Krka tekmeca ujela, je ta spet ušel. Po treh četrtinah je vodil z 61:55, toda tudi te prednosti ni znal zadržati. Domači so po trojki Coseyja povedli s 66:65 in obetala se je drama.

Minuto in 54 sekund pred koncem je bil izid 73:73, nato pa je Jošilo zadel met za tri točke. Isti igralec je z novo trojko minuto in sekundo pred koncem svojo ekipo povedel v vodstvo za štiri točke, pet sekund do zvoka sirene so Beograjčani z dvema prostima metoma znižali zaostanek, za kaj več pa jim je zmanjkalo časa.

Pri Krki je Cosey dosegel 20 točk, Jošilo točko manj, pri Crveni zvezdi je bil s 16, od tega jih je 11 dosegel v prvi četrtini, najučinkovitejši Jovanović.

V naslednjem krogu bo Krka gostovala v Podgorici pri Budućnosti.