peter prevc Ekipa24.si

Največji hit! Pojavil se je posnetek enega od ...

0 20.10.2019 07:01:22

Cedevita Olimpija po dveh podaljških v gosteh strla odpor Igokee

Cedevita Olimpija je v 3. krogu regionalne košarkarske lige Aba prišla do dramatične gostujoče zmage v Bosni in Hercegovini, kjer je Igokea po dveh podaljških klonila z 90:95 (27:15, 40:39, 54:52; 71:71, 80:80).

* ŠD Laktaši, gledalcev 2100, sodniki: Boltauzer, Stefanović, Terlević.
* Igokea: Evans 20 (7:8), Cvetković 2 (2:2), Lešić 11 (5:6), Kariniauskas 11, Stević 9 (3:5), Vaughn 16 (4:4), Ilić 5 (1:2), Tomas 16.
* Cedevita Olimpija: Krušlin 5 (2:2), Boatright 20 (4:7), Hopkins 4 (2:2), Murić 3, Mulalić 3, Miller-McIntyre 16 (5:6), Blažič 30 (8:9), Stipanović 2, Simonović 9 (3:4), Zirbes 3 (1:1).
* Prosti meti: Igokea 22:27, Cedevita Olimpija 25:31.
* Met za tri točke: Igokea 8:25 (Evans 3, Vaughn in Tomas po 2, Kariniauskas 1), Cedevita Olimpija 12:32 (Blažič 4, Simonović in Boatright po 2, Miller-McIntyre, Mulalić, Murič in Krušlin po 1).
* Osebne napake: Igokea 24, Cedevita Olimpija 14.
* Pet osebnih: Kariniauskas (45.); Hopkins (45.) in Stipanović (39.).

Olimpija je tekmo začela tri dni po gostovanju v Brescii, kjer je v 3. krogu evropskega pokala (skupina C) izgubila še tretjič v nizu v tem evropskem tekmovanju, tokrat z 71:78. V ligi Aba pa je pred šestimi dnevi v drugem nastopu v sezoni po zmagi na gostovanju v Beogradu pri ekipi Mega Bemax v Stožicah ugnala še zagrebško Cibono z 79:70.

Ljubljančani so v Laktaših že sredi prvega dela zaostajali za deset točk, ko je dve točki za vodstvo s 17:7 dosegel Keenan Cortez Evans, in na krajši odmor odšli z 12 točkami zaostanka. Mirko Mulalić je s trojko za Olimpijo odprl drugo četrtino, Mikael Hopkins je sredi nje z zabijanjem znižal zaostanek na 25:31, nedolgo pozneje pa Jaka Blažič še na 27:31 in tekma je postala povsem izenačena.

Dve točki razlike za gostitelje je bilo pred začetkom zadnje četrtine. Ryan Jamar Boatright je dve minuti in sedem sekund pred koncem za Olimpijo izenačil na 64:64. Ekipi sta bili nato nekaj časa neuspešni v nervoznih napadih. Tri četrt minute pred zaključkom pa je s trojko Olimpiji vodstvo prinesel Codi Miller-McIntyre (67:64).

Zaključek je prinesel serijo prekrškov in prostih metov, za Olimpijo je brez zgrešenega poskusa štirikrat zadel Boatright, dvakrat pa Blažič. A je deset sekund pred iztekom rednega dela trojko zadel Evans in izenačil (71:71). Tekma se je potem nadaljevala v podaljšku.

V dodatnem delu so gostitelji v začetku rahlo vodili. Miller-McIntyre je petdeset sekund pred koncem Olimpiji zagotovil prednost s 77:75, Boatright pa je po dveh zadetih prostih metov po poskusu trojke tretjič zgrešil in 13 sekund pred koncem tega podaljška je ljubljanska zasedba vodila za dve (79:77). Po enem od dveh uspešnih prostih metov Miller-McIntyreja šest sekund pozneje pa za tri (80:77). Takoj po minuti odmora je Evans s trojko znova izenačil za drugi podaljšek.

Marko Simonović je s trojko po minuti in pol drugega dodatka Olimpijki prinesel tri točke naskoka 85:82, 45 sekund pozneje pa je Blažič, s 30 točkami prvi strelec dvoboja, zadel za dve in še dodatni prosti met za 88:82. Gostitelji so znova izenačili (88:88), po podaji Blažiča pa je Edo Murić zadel trojko dobro minuto in pol pred koncem in po izgubljeni žogi domačih je Boatright povišal na 93:88, ko je bilo na semaforju še 49 sekund igralnega časa. Krušlin je zadel še dva prosta meta in postavil končni izid, Murić je nato še ujel odbito žogo za slavje Olimpije.

Cedevita Olimpija bo naslednjo tekmo v regionalni ligi igrala s soboto, 26. oktobra, bo bo v Stožice prišel beograjski Partizan. Slednji je dve uri pred tekmo Olimpije v BiH v Baru s 76:65 ugnal črnogorski Mornar.

Značke: košarka, sta