Slovenci delamo za manj, kot je evropsko ...

Razočaranje za gledalce: Andrej Hofer ne bo ...

Uau! Luka razkril, koliko avtomobilov ima trenutno...

0 11.02.2019 20:31:09

Po dolgem času tekma, kot se spodobi za Olimpijo

Košarkarji Petrola Olimpije so v tekmi 19. kroga lige Aba premagali Igokeo z 92:69 (24:12, 48:33, 74:52).

Ljubljanski košarkarji so končno odigrali tekmo tako, kot od njih pričakujejo in želijo navijači. V zadnjem trenutku, saj bi jim ob morebitnem porazu voda v regionalnem tekmovanju že pošteno zalila grla, so se z dobro predstavo rešili zadnjega mesta, ob tem pa so enega od neposrednih tekmecev v boju za obstanek premagali z večjo razliko, kot so izgubili prvo v gosteh (105:115), tako da so zdaj na 10. mestu lige Aba.

Pred dvobojem so se v ljubljanskem taboru zavedali, kako pomembna je današnja tekma, v en glas so napovedovali odločen boj. Napovedi so tudi uresničili, sredi prve četrtine so po izidu 13:12 začeli svojo tekmo in Igokei niso dovolili, da bi se še približala.

Zmajem je šlo tokrat vse od rok, imeli so dovolj razpoloženih igralcev (Luka Šamanić 18 točk, Jan Špan 14, Marvin Jones 13, Aleksandar Lazić 12 ...), zadevali so trojke vselej, ko je bilo pomembno in bili v tem elementu tudi bistveno učinkovitejši kot tekmeci (9-19 in 2-27), tako da ni bilo presenečenje, da Igoeka ni mogla blizu.

Le konec druge četrtine so gostje razliko zmanjšali na -15, toda danes dobro naoljen ljubljanski stroj je v tretji in zadnji četrtini nadaljeval delo in razlika je narasla že na 31 točk (83:52), na koncu pa je bilo za ljubljansko prednost v medsebojnem razmerju med tema ekipama še vedno več kot dovolj tudi + 23.

V regionalnem tekmovanju je na sporedu tritedenski premor, v naslednjem krogu pa bo ljubljanska ekipa 4. marca gostovala pri FMP.

------------------------------------------------

Petrol Olimpija - Igokea 92:69 (24:12, 48:33, 74:52)

Dvorana Stožice, gledalcev 900, sodniki: Juras (Srbija), Šundić (Črna gora), Stefanović (Srbija).
Petrol Olimpija: Jones 13 (3:4), Tratnik 2, Špan 14 (7:7), Lazić 12, Lorbek 6, Šamanić 18 (3:6), Lapornik 9, Begić 11 (1:2), Miljenovićć 3 (1:2), Sanon 4.
Igokea: Lešić 8 (6:6), Adamović 7, Milošević 6 (0:2), Jerret 6 (2:2), Radivojević 2, Ilić 4, Anđušić 21 (8:9), Rikić 4 (2:2), Luković 11 (3:4).
Prosti meti: Petrol Olimpija 15:21, Igoeka 21:25.
Met za 3 točke: Petrol Olimpija 9:19 (Lapornik 3, Lazić 2, Lorbek 2, Špan, Šamanić), Igoeka 2:27 (Anđušić, Adamović).
Osebne napake: Petrol Olimpija 27, Igoeka 22.
Pet osebnih napak: Sanon (39.); Luković (34.).