Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

poroka-na-prvi-pogled, 3 Njena.si

Poroka na prvi pogled: Katja za kratek čas ...

0 03.02.2019 22:27:22

Krka izgubila pomemben obračun proti FMP-ju

Košarkarji Krke so v 18. krogu lige Aba izgubili z FMP z 71:76 (23:12, 40:28, 62:51).

Potem ko so v prejšnjem krogu zabeležili prvo zmago v gosteh, košarkarjem Krke ni uspelo še prvič v sezoni povezati dveh zmag. Pred domačimi gledalci so izgubili proti FMP z 71:76.

Tekma z Beograjčani je imela podoben epilog kot zadnja domača proti Igokei. Novomeščani so imeli dve točki praktično že v žepu, a so znova slabo odigrali sklepne minute in trinajstič v sezoni ostali praznih rok. Gostje so v zadnjih minutah naredili delni izid 12:1 in zadnjo četrtino dobili s 25:9.

Za Krko je bila to ena ključnih tekem v sezoni in idealna priložnost za pobeg z dna razpredelnice. Zato jo je začela podjetno in si že v prvi četrtini priigrala dvomestno prednost. To je, četudi so gostje vmes povedli s 45:43, držala vse do zadnje četrtine (62:51).

FMP je v zadnjih deset minut krenil bolj agresivno, hitro znižal zaostanek na 62:60, a Novomeščani (zaradi viroze je imel omejeno minutažo Marko Jošilo) so še pravočasno reagirali in se v 37. minuti znova oddaljili na 70:64. Žal ji, tudi to ni zadostovalo za zmago. Preveč neizdelanih metov z razdalje, nepotrebno izgubljene žoge in ne dovolj čvrsta obramba je Srbom omogočila nekaj lahkih košev in 40 sekund pred koncem tudi vodstvo z 72:71, ki ga niso več izpustili iz rok.

Krko do konca rednega dela čakata še gostovanji pri Mega Bemaxu (8. 2.) in Ciboni ter domači preizkušnji proti Cedeviti ter v zadnjem krogu s Petrol Olimpijo.

------------------------------------

Krka - FMP 71:76 (23:12, 40:28, 62:51)

* Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 800, sodniki: Javor (Slovenija), Hordov (Hrvaška), Mrdak (Srbija).
* Krka: Marinelli 13 (3:3), Bratož 4, Đapa 12, Balažič 12 (2:2), Lalić 3 (1:2), Lapornik 14, Mavra 13 (3:5).
* FMP: Rebec 2, Reath 3, Uskoković 13 (1:2), Jeremić 14 (1:3), Pot 28 (13:15), Radovanović 5 (1:5), Šešlija 9 (3:6), Đorđević 2.
* Prosti meti: Krka 9:12, FMP 19:31.
* Met za tri točke: Krka 12:39 (Lapornik 4, Đapa 4, Marinelli 2, Đapa 2), FMP 9:25 (Uskoković 4, Jeremić 3, Reath, Pot).
* Osebne napake: Krka 27, FMP 20.