Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

0 03.02.2019 22:03:21

Rogaška boljša od Heliosa, Ilirjani skorajda presenetili Šentjurčane

Za nami so tekme 16. kroga lige NKBM.

ROGAŠKA BOLJŠA OD HELIOSA

Košarkarji Rogaške so v tekmi 16. kroga lige NKBM premagali Helios Suns z 82:75 (26:22, 41:42, 60:56).

Ekipi sta tekmo začeli z enakim dosedanjim izkupičkom, dosegli sta po osem zmag, obe pa sta imeli tudi dobro popotnico v prejšnjem krogu; za odtenek boljšo sicer gostje, ki so premagali Petrol Olimpijo, medtem ko so košarkarji Heliosa v torek v zaostali tekmi 11. kroga le za točko izgubili proti Krki. V prvi medsebojni tekmi so bili uspešnejši košarkarji Heliosa, tokrat pa so jim gostje vrnili in slavili na njihovem terenu.

Večji del tekme je bilo dogajanje zelo izenačeno, nobena ekipa pa si ni priigrala prednosti, ki bi ji zagotavljala mirno končnico. Gostje so bili za odtenek boljši v uvodu, domači so to nadoknadili v drugem delu in zaostanek zmanjšali le na točko, potem so spet za nekaj točk pobegnili košarkarji Rogaške in imeli pred zadnjimi desetimi minutami +4.

Toda prednost je hitro skopnela, dve minuti pred koncem so do vodstva po trojki Blaža Mahkovica (72:69) spet prišli domači. A na drugi stani je tudi Rogaška hitro spet ujela priključek, ob koncu tekme je bilo zadnjič izenačeno pri 75:75, potem pa sta Marko Pajić in Rashun Davis v zadnjih 40 sekundah poskrbela za sedem zaporednih točk gostov in za zmago z 82:75.

Pri Heliosu je bil najučinkovitejši Miroslav Pašaljić z 18 točkami, 14 jih je dodal Mahkovic, pri gostih pa Mirza Sarajlija s 15 (vse je dosegel s trojkami) ter Pajić in Leon Šantelj s po 12.

V naslednjem krogu bodo 9. februarja Domžalčani gostovali v Laškem, Rogaška pa bo dan pozneje gostila Krko.

--------------------------------------------------

Helios Suns - Rogaška 75:82 (22:26, 42:41, 56:60)

* Dvorana ŠD Domžale, gledalcev 700, sodniki: Zupančič (Ljubljana), Škrbec (Kranj), Rener (Koper).
* Helios Suns: Močnik 7 (2:2), Fon 4 (2:2), Bratec 4 (1:2), Oman 6, Šalić 8 (2:4), Mahkovic 14 (4:7), Besedić 12 (1:2), Gajić 2, Pašaljić 18 (4:6).
* Rogaška: Pajić 12 (3:4), Sarajlija 15, Bilić 5 (0:1), Davis 8, Knežević 4, Vašl 2, Šantelj 12 (3:7), Durnik 10 (4:4), KOsič 9, Mijović 5.
* Prosti meti: Helios 16:25, Rogaška 10:16.
* Met za tri točke: Helios 7:25 (Mahkovic 2, Oman 2, Močnik, Bratec, Besedič), Rogaška 12:28 (Sarajlija 5, Kosič 3, Pajić, Bilić, Šantelj, Mijović).
* Osebne napake: Helios 20, Rogaška 26.
* Pet osebnih: Durnik (38.), Šantelj (39.).

ŠENTJUR S TEŽAVO PREK ILIRIJE

Košarkarji Šentjurja so v tekmi 16. kroga lige NKBM premagali Ilirijo z 82:78 (22:18, 42:42, 61:58).

Domači košarkarji so iskali drugo zmago v sezoni, tudi na krilih dobre predstave prejšnjega kroga, ko so namučili vodilne Koprčane. Tudi danes so bili blizu uspeha, nazadnje pa so se zmage vendarle veselili gostje, ki sta jim točki prišli zelo prav v boju za mesta na lestvici, ki še vodijo v ligo za prvaka.

Na koncu je bila razlika v korist gostov +4, a dvoboj je imel precej nihanj. Tako so v drugi četrtini domači izkoristili strelsko sušo tekmecev ter od zaostanka 18:25 prišli do vodstva 31:25. Toda tudi sami niso zdržali, sledila je kriza Ilirije in ob polčasu sta bili ekipi izenačeni.

Izenačen tretji del so za malenkost dobili košarkarji Šentjurja, ki so odločilni korak do zmage naredili na začetku zadnje četrtine. Takrat so prišli do vodstva s 75:64 in čeprav so se domači pozneje precej približali, v zadnji minuti po trojki Joshue Heatha celo le na 78:80, so imeli gostje oziroma Miloš Pešić mirne roke pri zadnjih prostih metih in si zagotovili zmago.

Za goste je bil ključen prispevek Dejana Čigoje, ki je tekmo končal pri 24 točkah (6 trojk), 16 jih je dodal Davor Konjević, pri domačih pa je Larry Williams prav tako zbral 26 točk, 14 pa Maksim Gorbačov.

V naslednjem krogu bo Ilirija 7. februarja gostovala pri mestnem tekmecu Petrolu Olimpiji, Šentjur pa bo dva dni pozneje igral v gosteh pri Sixt Primorski.

----------------------------------------

Ilirija - Šentjur 78:82 (18:22, 42:42, 58:61)

* Dvorana Tivoli, gledalcev 300, sodniki: Špendl (Maribor), Mauer (Postojna), Blaško (Postojna).
* Ilirija: Ružič 11 (7:9), Germ 12, Sinebabnov 7 (4:4), Heath 8 (4:4), Williams 26 (2:2), Gorbačov 14 (1:2).
* Šentjur: Jurček 6, Woolridge 11 (3:4), Čigoja 24 82:2), Pešić 12 (3:4), Konjević 16 (4:4), Jereb 3, Strmčnik 5, Ahmedović 5 (1:3).
* Prosti meti: Ilirija 18:21, Šentjur 13:17.
* Met za tri točke: Ilirija 10:36 (Germ 4, Williams 4, Sinebabnov, Gorbačov), Šentjur 13:41 (Čigoja 6, Jurček 2, konjević 2, Pešić, Jereb, Strmčnik).
* Osebne napake: Ilirija 21, Šentjur 19.
* Pet osebnih: Sinebabnov (34.).

Izjave trenerjev košarkarske lige Nova KBM

ILIRIJA - ŠENTJUR 78:82

* Saša Dončić, trener Ilirije: "Čestitam Šentjurju za zmago. Zelo sem zadovoljen s prikazanim, saj smo igrali s štirimi člani in tremi mladinci. Čestitke mojim fantom, ki so dali 150 odstotkov od sebe, in da so ti, ki so igrali, pokazali, kako se bori za svoj klub."

* Jakša Vulić, trener Šentjurja: "Za nas je bila to zelo pomembna zmaga, ne glede na to, ali bomo igrali ligo za prvaka ali za obstanek. Pričakovali smo težko tekmo, ne glede na to, da je Ilirija nastopila močno oslabljena. Pričakovali smo veliko težav z njihovo igro z nizkimi igralci, vendar nam je vseeno uspelo priti do zmage. Čestitam svojim fantom za predstavo, ob enem pa tudi čestitam Iliriji, ki se je borila do konca. Rad bi se zahvalil navijačem, ki so nas prišli podpret v prestolnico."

HELIOS SUNS - ROGAŠKA 75:82

* Dejan Jakara, trener Helios Suns: "Čestitke Rogaški za zmago. Za nami je čvrsta tekma, polna preobratov. Potegnili smo krajšo po lastni krivdi. Nismo bili zbrani pri prostih metih, ko je bilo to najbolj potrebno. Ostajata nam dve tekmi in vse je še v naših rokah."

* Damjan Novaković, trener Rogaške: "Prišli smo do pomembne zmage v izredno izenačeni in nervozni tekmi. Čestitke igralcem za maksimalen pristop in pa velika hvala vsem navijačem, ki so nas prišli spodbujat v Domžale."

Značke: košarka, dp