lea sirk gaber Njena.si

Lea Sirk ponosna na moža in njegove raziskovalne ...

0 13.01.2019 19:23:58

Zmaji PREKINILI niz porazov

Košarkarji Petrola Olimpije so v 15. krogu lige Aba premagali Mega Bemax z 91:78 (15:20, 35:43, 61:61).

Košarkarji Petrola Olimpije so prekinili niz porazov v ligi Aba. Po treh zaporednih neuspehih so v Stožicah premagali Mego Bemax in vpisali peto zmago v petnajstih krogih, s katero so se sedem krogov pred koncem tekmovanja otresli najslabšega izkupička v ligi.

Glede na položaj na razpredelnici je bila tekma z Mego sila pomembna in Ljubljančani tokrat niso razočarali. Čeprav so v prvem polčasu že zaostajali za 14 točk, so v nadaljevanju na krilih Domna Lorbka obrnili rezultat in zasluženo prišli do dveh točk.

Domen Lorbek je tekmo končal pri 23 točkah (met 7:12, trojke 3:5), od tega jih je šestnajst dosegel v drugem polčasu. Dva od njegovih košev sta bila še posebej odločilna; v zadnji sekundi tretje četrtine za izenačenje na 61:61 ter ob koncu napada v 36. minuti iz skoraj desetih metrov za 75:71.

Petrol Olimpija ima v prihodnjih treh krogih neugoden razpored; 20. januarja jo čaka gostovanje pri Ciboni, nato bo gostila Budućnost, 2. februarja pa se bo v Beogradu pomerila s Crveno zvezdo. Do konca rednega dela sledijo Igokea doma, FMP v gosteh, Cedevita v Stožicah in za konec Krka v Novem mestu.

Petrol Olimpija - Mega Bemax  91:78 (15:20, 35:43, 61:61)

Ljubljana - Dvorana Stožice, gledalcev 500, sodniki: Pukl, Majkić (oba Slovenija), Juras (Srbija).
Petrol Olimpija: Jones 3 (1:1), Tratnik 6, Špan 13 (6:6), Lazić 2, Šamanić 9 (2:2), Lorbek 23 (6:6), Simonović 8 (2:3), Lapornik 13 (2:3), Begić 9 (3:4), Sanon 5.
Mega Bemax: Janjić 1 (1:2), Marjanović 5, Ašćerić 6 (1:2), Mišković 3 (1:1), Čarapić 3 (3:4), Atić 17 (2:3), Koprivica 7 (1:2), Nikolić 19 (7:8), Mokoka 8 (1:1), Fundić 9 (1:4).
Prosti meti: Petrol Olimpija 22:25, Mega Bemax 18:29.
Met za tri točke: Petrol Olimpija 7:16 (Lorbek 3, Sanon, Lapornik, Šamanić, Špan), Mega Bemax 4:15 (Marjanović, Ašćerić, Atić, Mokoka).
Osebne napake: Petrol Olimpija 28, Mega Bemax 25.
Pet osebnih: Atić (40.).

Značke: košarka, sta