parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 12.01.2019 22:09:39

Partizan odčital lekcijo Krki

Košarkarji Krke so v 15. krogu lige Aba izgubili s Partizanom s 55:87 (11:20, 30:39, 41:61).

Košarkarji Krke so v 15. krogu lige Aba doživeli tretji zaporedni poraz, enajstega v sezoni, tako da sedem krogov pred koncem tekmovanja ostajajo na zadnjem mestu ob vsega štirih zmagah. Eno od teh so dosegli prav proti današnjemu tekmecu, Partizanu, ki je v tokrat v Beogradu slavil kar s 87:55.

Glede na to, da je Krka v Srbijo odšla brez obolelih Paola Marinellija in Dina Cinaca, že v startu ni imela prav velikih možnosti za uspeh. V prvem polčasu je še nekako držala priključek, v nadaljevanju pa je Partizan uveljavil kakovost in širši nabor igralcev ter hitro rešil vprašanje zmagovalca. V 25. minuti je prednost znašala že 20 točk - 50:30.

Krka je v zadnjih dveh krogih igrala z najboljšima kluboma iz Beograda; proti Crveni zvezdi je izgubila s 30 točkami razlike, proti Partizanu pa še z dvema več.

Novomeščane trenutek resnice čaka v prihodnjih treh krogih, ko se bodo srečali s tekmeci iz spodnjega dela razpredelnice. Najprej bodo gostili Igokeo, nato jih čaka pot v Zadar, v začetku februarja pa še domača preizkušnja z FMP.

-----------------------------------

Partizan - Krka 87:55 (20:11, 39:30, 61:41)

* Dvorana Aleksandar Nikolić, gledalcev 6000, sodniki: Hordov, Terlević (oba Hrvaška), Jovčić (Srbija).
* Partizan: N. Janković 5 (1:3), Paige 17 (2:2), Sy 13, Marinković 3 (1:1), Pecarski 10 (1:2), Zagorac 8 (3:4), Renfroe 3, S. Janković 7, Landale 6, Nikolić 15 (2:2).
* Krka: Jarc 2, Škedelj 4 (0:4), Bratož 5, Stipaničev 3 (1:1), Đapa 5, Fifolt 4, Balažič 8 (3:4), Jošilo 9 (5:6), Lalić 2, Lapornik 13 (2:4).
* Prosti meti: Partizan 10:14, Krka 11:19.
* Met za tri točke: Partizan 13:30 (Paige 3, Sy 3, Nikolić 3, Pecarski, Zagorac, Renfroe, S. Janković), Krka 4:15 (Bratož, Đapa, Balažič, Lapornik).
* Osebne napake: Partizan 21, Krka 22.