Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 18.11.2018 21:36:51

Dolenjci so se znesli nad mladci iz Srbije

Košarkarji Krke so v tekmi osmega kroga lige Aba premagali Mego Bemax z 82:69 (27:24, 47:35, 68:50).

Krka - Mega Bemax 82:69
(27:24, 47:35, 68:50)
* ŠD Leona Štuklja, gledalcev 1000, sodniki: Pukl (Slovenija), Juras (Srbija), Hadžić (Hrvaška).
* Krka: Mahkovic 9 (2:2), Marinelli 23 (2:3), Škedelj 6 (1:2), Osolnik 2, Bratož 8, Cinac 5, Đapa 6 (2:2), Balažič 3, Lalić 6 (0:2), Lapornik 14 (4:4).
* Mega Bemax: Mushidi 6 (0:1), Marjanović 5 (3:3), Ašćerić 6 (0:2), Mišković 7 (2:5), Čarapić 7 (7:8), Atić 2 (2:2), Bitadze 10 (4:6), Koprivica 8 (4:4), Mokoka 16 (3:4), Fundić 2 (0:8).
* Prosti meti: Krka 11:15, Mega Bemax 25:43.
* Met za tri točke: Krka 13:33 (Marinelli 5, Bratož, Lapornik 2, Mahkovic, Škedelj, Cinac, Balažič), Mega Bemax 8:30 (Mokoka 3, Mushidi, Ašćerić 2, Mišković).
* Osebne napake: Krka 37, Mega Bemax 27.

* Pet osebnih: Bitadze (26.), Mahkovic (33.), Mokoka (35.).

Košarkarji Krke so v osmem krogu prišli do svoje tretje zmage v ligi Aba, Megi Bemaxu je prizadejala drugi prvenstveni poraz.

Igralci Mege Bemaxa so vodili večino prve četrtine, Krka je vodstvo prevzela dve minuti pred koncem, prednosti pa ni več izpustila iz rok. Drugo četrtino so Novomeščani odprli s 6:0, do polčasa so si priigrali 12 točk prednosti. Še boljši je bil začetek drugega polčasa, ki so ga domači odprli s tremi trojkami - dvakrat jo je zadel Paolo Marinelli, enkrat Dino Cinac. Sredi tretje četrtine so krkaši vodili s 60:40 in v dvorani Leona Štuklja je dišalo po zmagi domačih.

Krka je v zadnjih deset minut vstopila s prednostjo 68:50 in jo povečala s košem Marinellija in trojko Luke Lapornika v prvih 45 sekundah četrte četrtine. Do konca tekme se je prednost nekoliko stopila, toda zmaga ni bila niti v enem trenutku vprašljiva.

Marinelli je bil s 23 točkami prvi strelec tekme.

Značke: košarka, krka, mega, liga-aba