20.12.2015 19:06:43

Zmaji s suvereno zmago po lestvici navzgor

Košarkarji Uniona Olimpije so prekinili negativni niz v ligi Aba. Po dveh porazih so v 15. krogu suvereno premagali Igokeo (79:63) in tako vpisali šesto zmago.

Za Ljubljančane je to šele druga zmaga na zadnjih devetih tekmah v regionalnem tekmovanju.

Druga zmaga v tem tednu je za zeleno-bele lepa spodbuda pred nadaljevanjem sezone. S prvo v sredo so si zagotovili nadaljnje nastopanje v evropskem pokalu, se pravi od začetka januarja do sredine februarja, z drugo danes v Stožicah pa so se v ligi Aba pomaknili proti sredini razpredelnice.

Zmaga proti Igokeji, s katero so si Ljubljančani pred tekmo delili mesto na lestvici in izkupiček 5-9, je bila ena najbolj suverenih v tej sezoni. Varovanci trenerja Gašperja Potočnika so namreč vodili vseh 40 minut; v prvi četrtini z dvomestnim številom, v drugi pa že z 39:20. V nadaljevanju so gostje niso spustili pod deset točk zaostanka, tako da so zmaji na koncu slavili z višjo razliko, kot so bili poraženi na prvi tekmi v Laktaših.

Union Olimpija bo v letu 2015 odigrala še dve tekmi. Že v sredo, 23. decembra, jo čaka 16. krog lige Aba, in sicer gostovanje pri Sutjeski, 30. decembra pa bo v Stožicah gostila Cibono.

Union Olimpija - Igokea 79:63 (23:11, 47:33, 62:48)
* Dvorana Stožice, gledalcev 800, sodniki: Maričić (Srbija), Vovk (Hrvaška), Milojević (Makedonija).
* Union Olimpija: Wright 9 (3:6), Rupnik 4, Hrovat 6, Mesiček 6, Nikolić 6, Vučetić 2, Lapornik 11 (2:2), Lešić 21 (1:1), Zagorac 7, Zakis 7 (3:4).
* Igokea: Katnić 3, Pašajić 1 (1:2), Krstić 2, Pešaković 7, Kesar 4, Komatina 14 (6:10), Booker 11 (5:5), Milošević 2, Radenović 12 (4:4), Radivojević 7 (2:2).
* Prosti meti: Union Olimpija 9:13, Igokea 18:25.
* Met za tri točke: Union Olimpija 6:13 (Hrovat 2, Lešić 2, Zagorac, Lapornik), Igokea 3:17 (Radivojević, Pešaković, Katnić).
* Osebne napake: Union Olimpija 24, Igokea 17.
* Pet osebnih: Katnić (38.).