ps
08.10.2014 21:42:43

Krki aplavz skoraj polnega Pionirja

Nikola Miljković

Košarkarji Krke so v 2. krogu lige ABA gostovali pri Partizanu in ga prvič v Beogradu tudi premagali s 64:68 (15:17, 31:31, 49:51).

Košarkarji Krke so prekinili še eno tradicijo v ligi ABA. Potem ko so prejšnji teden prvič doma premagali Cedevito, so prvič slavili še na gostovanju pri Partizanu. Slednjemu ni pomagala niti zelo dobra predstava Eda Murića, ki je bil v krstnem nastopu za črno-bele z naskokom najboljši igralec domačih (22 točk), a sam ni mogel spraviti na kolena odličnih Novomeščanov.

Ti so od prve minute dali vedeti, da je tokratno gostovanje drugačno od prejšnjih, ko so mnogokrat že v garderobi izgubili dvoboj s favoriziranim Partizanom. Od prvega koša na tekmi, ki ga je dosegel Matej Rojc, s katerim so prišli v vodstvo, je bilo jasno videti, da ga želijo zadržati do konca oziroma biti ob koncu uspešnejši. In so tudi bili.

Prav Rojc je bil eden tistih, ki so k temu prispevali levji delež. Prikazal je svojo najboljšo predstavo doslej v ligi ABA, končnih 13 točk je njegov rekord v jadranski konkurenci. Svojo vlogo je odlično odigral Jasmin Hukić, ki je pogosto zadeval, ko je bilo to najbolj potrebno, bil je tudi tisti, ki je s košem osem sekund pred koncem postavil piko na i slavju Dolenjcev.

Ne gre pozabiti Mirka Mulalića, ki je dal dve trojki, pa Chrisa Bookerja z 12 skoki. A mož odločitve je bil kdo drug kot Malcolm Armstead. Dosegel je 26 točk, od tega tri trojke, kot je že običaj, pa bil najboljši v zadnji četrtini, v kateri je dosegel 11 točk.

Krka je sicer skoraj ves prvi polčas imela prednost, najvišjo pri izidu 24:18 v 15. minuti. Drugi polčas je Partizan začel furiozno in povedel za devet (45:36), a krkaši se niso zmedli in tretjo četrtino zaključili z nizom 10:0, s katerim so spet bili v prednosti.

Iz ritma jih ni vrgla niti izključitev domačega trenerja Duška Vujoševića, ki je v svojem slogu skušal vplivati na sodnike, a neuspešno. V zadnjem delu igre so Novomeščani odigrali dovolj zrelo, da so Partizan spravili na kolena in si prislužili aplavz skoraj polne dvorane.

Partizan - Krka 64:68 (15:17, 31:31, 49:51)

Beograd - dvorana Pionir, gledalcev 6500, sodniki: Radović, Hordov, Perlić (vsi Hrvaška).
PARTIZAN: Tepić 7 (3:4), Murić 22 (6:8), Dallo 4 (0:1), Milutinov 8 (4:6), Gagić 13 (3:3), Andrić 8 (2:2), Bezbradica 2.
KRKA: Kastrati 5, Rojc 13 (3:4), Armstead 26 (1:1), Mulalić 8, Booker 4, Hukić 12 (5:6).
Prosti meti: Partizan 18:24, Krka 9:11.
Met za tri točke: Partizan 4:24 (Andrić 2, Murić 2), Krka 7:23 (Armstead 3, Mulalić 2, Kastrati, Hukić).
Osebne napake: Partizan 18, Krka 22.