Sanjski start Maribora: na novi poti v zgodovini takoj premagal prvaka

HK Maribor

Tudi hokejisti Maribora so startali v novo sezono.

Maribor – Kapfenberg 6:5 (1:2, 2:2, 3:1)
Maribor – Ledna dvorana Tabor. 435 gledalcev. Sodniki: Snoj, Javornik in Miklič (vsi Slovenija).
Strelci: 0:1 Stühlinger (Graf, L. Draschkowitz, 4.), 0:2 C. Draschkowitz (L. Draschkowitz, 10.), 1:2 Ribič (Petek, 12.), 2:2 Drnda (23.), 3:2 Fingušt (Drnda, Petek, 33., PP1), 3:3 Moderer (Reinthaler, Trost, 33.), 3:4 L. Draschkowitz (Graf, Granza, 36., PP1), 4:4 Nemeček (Ribič, Jeram, 45.), 5:4 Ogrizek (Petek, 46.), 5:5 Trost (Moderer, 47.), 6:5 Tomašević (60., PP1).
Kazenske minute: Maribor 15 + 20 (Nemeček), +20 (Nemeček), Kapfenberg 20 + 20 (Moderer), +20 (Moderer).

Mariborski lisjaki, ki so bili v zadnjih sezonah član slovensko-hrvaško-srbske lige IHL, so poleti naznanili, da se v tem tekmovanju letos ne bodo dokazovali. Svoje sile so tako usmerili v drugo smer, v Avstrijo, kjer so se pridružili ekipam v tretji avstrijski ligi, ligi ÖEL.

Pred dnevi so v tej tudi debitirali in to kako! Četa Jureta Verliča je prvo srečanje odigrala v Ledni dvorani Tabor, gostila je aktualnega prvaka Kapfenberg. Pri tem igra kar nekaj izkušenih igralcev, ki smo jih še nedavno spremljali v ligi ICEHL ali ligi AHL, po vrhu pa lani ni utrpel niti enega poraza! Lisjaki so tako Kapfenberg takoj šokirali, že v prvem poskusu so jih spravili na kolena.

V izredno pestrem in izenačenem dvoboju, v katerem sta se ekipi vseskozi izmenjavali v vodstvu, so Mariborčani tehtnico na svojo stran dokončno prevesili v zadnji minuti, le 58 sekund pred koncem tretje tretjine, ko je Danilo Tomašević izkoristil še en power play in se s soigralci veselil zmage.

Mariborčani bodo to soboto spet igrali doma, gostili bodo dunajsko ekipo Wiener.