Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

bk
0 10.01.2022 12:26:50

Triglav in Slavija Junior do prednosti v četrtfinalu DP: Prvi z lahkoto, drugi komajda

Martin Metelko
V soboto bi morali biti odigrani prvi štirje dvoboji četrtfinala državnega prvenstva, a na koncu sta bila odigrana le dva.

Že sredi tedna sta ekipi SŽ Olimpija in Jesenice mladi svoj obračun odpovedali zaradi okužb v moštvih, v soboto, na dan tekme, pa so drugo odpoved naznanili tudi pri Siju Acroniju Jesenicah, kjer so zapisali, da gre za isti razlog, zanj pa naj bi bili krivi mariborski lisjaki.

V dveh dvoranah, ki sta kljub temu gostili prvi tekmi izločilnih bojev, sta prednost domačega igrišča izkoristila oba domačina. Triglav je, zanimivo, po prvi tretjini sicer minimalno zaostajal za MK Bledom, vendar pa četa Gorazda Drinovca Blejcem v nadaljevanju ni dopustila presenečenja. V 28. minuti je Sebastjan Grošelj tekmo postavil v startni položaj, nato pa se je začel domači šov, v katerem so s petimi zaporednimi zadetki kranjski orli prišli do prednosti v četrtfinalni seriji domačega tekmovanja. Za uvrstitev v polfinale jim manjka le še ena zmaga, drugi četrtfinalni dvoboji pa so na sporedu že jutri, ko bi se triglavani že prebili med zadnje štiri najboljše.

V enakem položaju je Slavija Junior, ki je za gol odpravila Celje. Slednji v tej sezoni v Zalogu še niso tako drago prodali svoje kože; varovanci Gorazda Reklja so se morali potruditi na vso moč, da so štirikrat premagali Maximiliana Pajpacha, ki je ustavil kar 62 (!) domačih poskusov. Slavija Junior je povrhu morala del tekme tekmeca loviti in šele v zadnjih minutah ji je z dvema goloma uspelo dokončno streti upor čete celjskega trenerja Gala Korena.

Prvi tekmi četrtfinala
Slavija Junior – Celje 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)
Ljubljana – Dvorana v Zalogu. 60 gledalcev. Sodniki: Režek, Čertanc (oba Ljubljana) in Drozg (Maribor).
Strelci: 1:0 Sitar (Skerlep, 14.), 2:0 Beričič (Čampa, 22., SH1), 2:1 Ogrizek (28., SH1), 2:2 Kolar (Kastelic, Ogrizek, 46., PP1), 2:3 Kolar (Kastelic, Grahut, 51.), 3:3 Sitar (Primar, Truden, 55.), 4:3 Lapornik (59.).
Kazenske minute: Slavija Junior 10, Celje 6.

Triglav – MK Bled 7:2 (1:2, 4:0, 2:0)
Kranj – Arena Zlato polje. Sodniki: Milovanović (Hotemaže), Bergant (Bled) in Murnik (Jesenice).
Strelci: 1:0 K. Potočnik (Šlibar, Vilfan, 9.), 1:1 Tišlar (Te. Burazin, 15.), 1:2 Te. Burazin (Slivnik, Zupan, 16.), 2:2 Grošelj (28.), 3:2 Terlikar (Morel, M. Potočnik, 34.), 4:2 Morel (Jelar, G. Podrekar, 37.), 5:2 Zupan (Terlikar, 38.), 6:2 Zupan (Terlikar, Grošelj, 48.), 7:2 Vilfan (K. Potočnik, Markič, 52.).
Kazenske minute: Triglav 6, MK Bled 4.

SŽ Olimpija – Jesenice mladi (odpovedano)
Sij Acroni Jesenice – Maribor (odpovedano)