09.01.2016 21:41:45

Jeseničani srečnejši v loteriji

Drago Cvetanovič

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v avstrijsko-slovenski mednarodni ligi INL po kazenskih strelih s 4:3 (1:0, 1:2, 1:1; 0:0) premagali Kitzbühel, Playboy Slavija pa je po pričakovanju visoko klonila na gostovanju pri vodilnem Feldkirchu. Slednji je zmagal z 8:1 (3:0, 2:0, 3:1).

Jeseničani so trikrat vodili, vendar so jih tekmeci vedno ujeli. Najprej je v 16. minuti zadel Urban Sodja za 1:0, v 35. minuti je bil za 2:1 uspešen Luka Tosič, v 45. minuti pa je za 3:2 vratarja gostov premagal še Gašper Cerkovnik.

Po novem izenačenju le dobri dve minuti po tretjem vodstvu gostiteljev je sledil podaljšek, v katerem sta vratarja pred 450 gledalci ostala nepremagana. V kazenskih strelih je dvoboj odločil Sašo Rajsar in Jeseničanom zagotovil petnajsto zmago.

V dvoboju prvouvrščene ekipe lige Feldkircha in zadnje Playboy Slavije je bil zmagovalec znan, če ne že pred tekmo, pa najpozneje po prvi tretjini, ki so jo gostitelji dobili s 3:0. Tadej Snoj je v 42. minuti znižal na 1:5, sledili pa so še trije goli gostiteljev za dvaindvajseto zmago v prvenstvu; Slavija je slavila le trikrat.

V sredo čaka igralce Sij Acroni Jesenic dvoboj državnega prvenstva z Bledom, Playboy Slavija pa bo v tem tekmovanju gostovala pri Triglavu.