07.01.2016 10:03:05

Slovenski dvoboj lige INL Celjanom

Grega Wernig

Jeseničani in Celjani so se v sredo dobro odrezali v ligi INL.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so še tretjič v letošnji sezoni avstrijsko-slovenske mednarodne klubske lige INL premagali Kapfenberg. Zmaga je bila težja, kot je bilo morda pričakovati, končalo se je z 2:3 v korist slovenskih prvakov. Celjani pa so v slovenskem derbiju s 5:3 premagali Založane.

Železarji so nastopili močno oslabljeni. Manjkali so Žan Us, Damir Ejup, Aleš Jeklič, David Sefič, Miha Brus, Aleš Remar, Miha Pesjak in Jure Dolinšek.

Za Gorenjce je prvi zadel Andrej Židan v 26. minuti. Avstrijci so izenačili pet minut kasneje, v polno je zadel Lukas Winkler. V 41. minuti so prek Nejca Berliska izkoristili prednost igralca več. Dva gola prednosti je zagotovil Anže Terlikar v 46. minuti. Gol priključka je v predzadnji minuti zabil Michael Grüneis.

Jeseniška ekipa na čelu z vratarjem Juretom Pavličem ni dopustila novega presenečenja in slovenski prvaki so vknjižili novo zmago. Jeseničani so z njo utrdili tretje mesto na lestvici.

Jesenice bodo sezono v ligi INL nadaljevali v soboto, 9. januarja, ko bodo v dvorani Podmežakla ob 18. uri gostili Kitzbühel.

V slovenskem derbiju so bili uspešnejši člani hokejskega kluba ECE Celje, ki so s 5:3 premagali hokejiste iz Zaloga pri Ljubljani Playboy Slavija. Uvodni tretjini sta bili povsem izenačeni, pred začetkom zadnje tretjine je bil izid 3:3. Celjani so si zmagovito prednost zagotovili v tretji tretjini, ko so zabili še dva gola.