12.10.2015 10:20:55

V INL v nedeljo uspešni le Celjani

Grega Wernig

V nedeljo so med tremi slovenskimi moštvi v ligi INL do točk prišli le Celjani.

V mednarodni ligi INL so danes od treh slovenskih predstavnikov zmagali le hokejisti ekipe ECE Celje, ki so premagali Zell am See z 2:1, Moštvo Sij Acroni Jesenice je klonilo proti vodilnemu Feldkirchu z 1:5, Playboy Slavija pa proti Bregenzerwladu z 0:4.

Celjani so, potem ko so v soboto premagali Kitzbühel, danes odpravili še Zell am see. Gostje so sicer povedli v prvi tretjini, a sta nato Žiga Grahut z golom ob številčni prednosti v drugi ter Niko Nemeček v zadnji tretjini poskrbela za preobrat in tri nove celjske točke.

Manj uspešni so bili hokejisti iz Zaloga, ki so v drugi tekmi konec tedna doživeli drugi poraz. Najprej je bil boljši Lustenau, danes pa še Brezgenzerwald, temelje za zmago s 4:0 so domači postavili v treh minutah druge tretjine, ko so dosegli dva gola.

Vodilna ekipa lige je premoč potrdila tudi v tekmi s slovenskimi prvaki. Še neporaženi Feldkirch je zlomil goste z dvema golom v pičlih 18 sekundah prve tretjine, dodal še tretjega za 3:0 v 22. minuti. Aleš Remar je takrat le znižal izid, a je bil edini jeseniški gol na koncu premalo za kaj več kot poraz.

Jesenice - Kapfenberg 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Strelci: 1:0 Čimžar (Ejup, Erman, 2.), 2:0 Jeklič (Brus, Pesjak, 32., PP1), 3:0 Pesjak (Jeklič, Čimžar, 34.), 3:1 Trost (Hoppl, Gaffal, 40.), 4:1 Rajsar (Erman, Manfreda, 54.), 5:1 Dolinšek (Berlisk, Tarman, 57., PP1).
Kazenske minute: Jesenice 12, Kapfenberg 12 + 10 (Koczera).

Celje - Kitzbühel 6:3 (2:2, 0:1, 4:0)
Strelci: 1:0 Ogrizek (Ž. Grahut, Rakanović, 3.), 1:1 Echtler (Oikarinen, Hochfilzer, 5.), 1:2 Oikarinen (Echtler, 11.), 2:2 Rakanović (Ž. Grahut, Ribič, 19., PP2), 2:3 Vanhala (Oikarinen, 32, PP1), 3:3 Ogrizek (Ribič, Ž. Grahut, 41.), 4:3 Kastelic (Jezovšek, Ograjenšek, 46.), 5:3 Knez (Nemeček, 50.), 6:3 Ogrizek (60., EN).
Kazenske minute: Celje 6, Kitzbühel 12.

Feldkirch - Slavija 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Strelci: 1:0 Stanley (Maier, Mairitsch, 40.), 2:0 Novak (Birnstill, Stanley, 45.), 3:0 Novak (Stanley, Jančar, 50.).
Kazenske minute: Feldkirch 6, Slavija 14.

Feldkirch - Jesenice 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Strelci: 1:0 Novak (Puschnik, Birnstill, 11.), 2:0 Harand (11.), 3:0 Draschowitz (Birnstill, Breuss, 23,), 3:1 Remar (Rajsar, Erman, 24.), 4:1 Mairitsch (Fekete, 50.), 5:1 Spannring (Draschkowitz, Birnstill, 55.).
Kazenske minute: Feldkirch 4, Jesenice 10 + 10 (Erman).

Bregenzerwald - Slavija 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Strelci: 1:0 Lundström (Wolf, Ban, 23.), 2:0 Lundström (Wolf, Ban, 26.), 3:0 Ban (Wolf, Lundström, 39.), 4:0 Haidinger (Kreutzer, Judex, 42., PP1).
Kazenske minute: Bregenzerwald 6, Slavija 10.

Celje - Zell am See 2:1 (0:1, 0:1, 1:0)
Strelci: 0:1 Vala (Dinhopel, Wilfan , 9.), 1:1 Ž. Grahut (36., PP1), 2:1 Nemeček (Klavžar, Zupan, 51.),
Kazenske minute: Celje 16, Zell am See 16.
9. Kapfenberg     6 0 1 1 4 14:23 3
Legenda: število tekem, število zmag (tri točke), število zmag po podaljšku ali kazenskih strelih (dve točki), število porazov po podaljšku ali kazenskih strelih (ena točka), število porazov (nič točk), razlika v zadetkih, točke