10.10.2015 21:49:51

INL: Spet dvojni slovenski uspeh

Grega Wernig

V ligi INL sta bili dve slovenski ekipi uspešni, klonila je le Slavija.

Hokejisti Celja so prišli do svoje druge zmage, s 6:3 so premagali Kitzbühel, s tremi goli pa se je izkazal Aljaž Ogrizek. Slavili so tudi Jeseničani, ki so bili s 5:1 boljši od KSV Eishockeyclub. Playboy Slavija je z 1:3 izgubila proti Lustenauu.

Ogrizek je prvi gol dosegel že v tretji minuti, ko je zadel za 1:0. Avstrijci so nato zadeli dvakrat, izid je izenačil Davor Rakanovič v 19. minuti, nakar so Celjani spet zaostajali, Ogrizek je v 41. minuti zadel drugič. Za 4:3 je zadel Nejc Kastelic, peti celjski gol je dal Blaž Knez, Ogrizek pa je bil tretjič uspešen 23 sekund pred zadnjim zvokom sirene.

Veliko manj dela so imeli Jeseničani. Že po minuti in devetih sekundah je zadel Tadej Čimžar, Aleš Jeklič je povišal v 32. minuti, Miha Pesjak pa v 34. minuti. Vmes so za 1:3 zadeli tekmeci, zanesljivo zmago sta potrdila Sašo Rajsar (54.) in Jure Dolinšek (57.).

Založane je po treh minutah in osmih sekundah v vodstvo popeljal Tadej Snoj. Lustenau je v drugi tretjini izenačil, v zadnji pa zadel še dvakrat.