Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Pogled, ki pove vse! Odkrito.si

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 04.04.2021 10:46:21

Vratar San Joseja spet pokopal Kopitarjeve kralje

Ekipa Los Angeles Kings je v severnoameriški hokejski ligi NHL doma z 2:3 izgubila proti San Jose Sharks. Kapetan domačih Anže Kopitar je bil podajalec pri prvem golu, ko je Dustin Brown izenačil v prvi tretji na 1:1. Z 31 asistencami je Kopitar na petem mestu lestvice najboljših podajalcev tekmovanja.

Kralji so izgubili petič na zadnjih šestih tekmah, v domači dvorani še drugič v dveh dneh proti morskim psom. Tokratna tekma je bila le nadaljevanje petkovega obračuna, gostitelji so spet imeli navidezno premoč, več so streljali, a vnovič ostali praznih rok. Tekmo je odločil gol Dylana Gambrella štiri in pol minute pred koncem, junak tekme pa je bil s 35 obrambami gostujoči vratar Martin Jones.

Pri zmagovalcih sta Kevin Labanc in Evander Kane prispevala po gol in podajo, pri domačih je bil poleg Browna, ki je na šesti zaporedni tekmi v statistiko vpisal vsaj točko, med strelci še Trevor Moore, uspešen je bil, ko je imela njegova ekipa igralca manj na ledu.

Los Angeles je sedmi, predzadnji na lestvici v skupini Honda West, s 14 zmagami in 16 porazi pa je na 26. mestu med 31 ekipami najmočnejše hokejske lige na svetu.

Najuspešnejši ekipi tekmovanja sta še vedno Colarado in Tampa, oba sta tokrat zmagala z 2:1. Plaz je bil v Denverju z 2:1 boljši od St. Louisa, 41 sekund pred zadnjim zvokom sirene je tekmo odločil Cale Makar, Tampa, aktualna prvakinja, pa je ugnala Detroit, na medsebojnih tekmah v Tampi se je proti rdečim krilom veselila že 17. zaporedne zmage.

Kar 12 golov je padlo v Bostonu, kjer so domači Bruins s 7:5 premagali Pittsburgh. Brad Marchans je k zmagi prispeval "hat trick", vknjižil je štiri točke, le za odtenek manj učinkovit je bil David Pastrnak, ki je dosegel dva gola in podajo.

Dve tekmi so odločili kazenski streli, pri obeh sta sodelovali ekipi iz New Yorka, Islanders so zmagali, Rangers izgubili. Pri otočanih je na tekmi proti Philadelphii oba gola v rednem delu dosegel Anthony Beauvillier, na nasprotni strani je enak dosežek uspel Claudu Girouxu, edini uspešno izveden kazenski strel je bil delo Mathewa Barzala.

Rangerji so kljub dvema doseženima goloma Artemija Panarina z 2:3 klonili v Buffalu, ki je po katastrofalni seriji zaporednih porazov zmagal drugič v nizu. Podaljške je domačim z golom tri minute in 41 sekund zagotovil Victor Olofsson, edini kazenski strel pa je zadel Tage Thompson.

Florida je s 5:2 ugnala Columbus, svoj prvi "hat trick" v ligi je vpisal švedski napadalec Alex Wennberg, ogromno zaslug za zmago pa ima tudi vratar Sergej Bobrovski, zbral je 44 obramb.

Nashville je s 3:0 premagal Chicago, Dallas s 3:2 Carolino, Minnesota pa z 2:1 Vegas.

Izidi:
Boston Bruins - Pittsburgh Penguins       7:5
Tampa Bay Lightning - Detroit Red Wings   2:1
Nashville Predators - Chicago Blackhawks  3:0
Buffalo Sabres - New York Rangers         3:2 (kazenski streli)
New York Islanders - Philadelphia Flyers  3:2 (kazenski streli)

2. Vegas         24  10    2  113:84    50
3. Minnesota     23  11    2  104:89    48
4. Arizona       17  15    5   99:114   39
5. St Louis      16  15    6  103:118   38
6. San Jose      17  16    4  105:122   38
7. Los Angeles   14  16    6   98:102   34
8. Anaheim       11  21    6   85:127   28