0 20.10.2014 21:19:10

Milovanović brez kluba

vszi
Naši »Francozi« vztrajno polnijo svoje statistične podatke.

V najboljši francoski ligi Magnus so tudi v tem mesecu igrali na dveh frontah, v državnem prvenstvu ter ligaškem pokalu.

V DP so ekipe zaigrale na štirih tekmah.

Epinal je bil polovično uspešen. S 5:3 je premagal Rouen. Anže Kuralt je dvakrat zadel (za vodstvi z 2:0 in 3:1), Ken Ograjenšek je enkrat podal, Andrej Hočevar pa je obranil 35 oziroma 92 odstotkov strelov.
Slovenci so se zmage po podaljšku s 3:2 veselili tudi proti Strasbourgu. Hočevar je v statistiko ob ubranjenih 27 oziroma 93 odstotkih strelov vpisal še podajo, ko je v power playu v 39. minuti pomagal izenačiti na 2:2. V 70. minuti je Ken podal za zmago, on in Gašpr Sušanj pa sta morala po enkrat na hladno.
Epinal je z 2:6 nato izgubil v Chamonixu, kjer sta Ken in Gašpr enkrat morala na klop za kaznovane, Hočevar pa je obranil 28 oziroma 88 odstotkov strelov.

Za gol so bili prekratki tudi v Gapu Boštjana Goličiča, ki je zmagal s 5:4. Kuralt je v 33. minuti znižal zaostanek na 1:4 in v statistiko vpisal še tri male kazni, Sušanj pa eno. Na drugi strani je moral tudi Goličič enkrat na hladno, v 10. minuti pa je podal za vodstvo s 3:0.

Gap
se je ob zgoraj omenjeni zmagi nato veselil še zmage s 4:3 po podaljšku v Caenu (Boštjana ni bilo v postavi), preostali srečanji je izgubil. Proti Strasbourgu je klonil z 1:4, Boštjan pa je v 47. minuti dosegel edini zadetek za domače, ko je znižal zaostanek na 1:2. Brez zadetkov in porazom z 0:3 so se Goličič, ki je moral enkrat na kazensko klop, poslovili od Angersa.

ograjensek vszi
vszi

LE ŠE ŠIVIC
Popolnega izkupička na treh tekmah pa so bili veseli oklepniki Grenobla. Od zdaj naprej bomo v tem klubu spremljali le Mitja Šivica, saj se je vodstvo ekipe za sodelovanje zahvalilo branilcu Jakobu Milovanoviću.
Grenoble je sicer Amiens ugnal s 5:2, Šivic je na tem srečanju zbral tri točke, enkrat je zadel, dvakrat pa podal. Angers je iz Grenobla odšel s porazom z 2:4, Šivic je bil spet precej strelsko aktiven. V 26. minuti je podal za vodstvo s 3:0, v 54. pa v power playu še za 4:1. Nazadnje je Grenoble s 6:3 zmagal še v Morzinu, naš napadalec pa je v 43. minuti v power playu povišal vodstvo na 5:0.

Briançon je na treh tekmah izgubil enkrat, to je bilo v Lyonu, ki je bil boljši s 7:3. Prej so se hudiči zmage s 5:4 po podaljšku veselili nad Angersom. Jaka Ankerst je dvakrat podal, z Gašperjem Cerkovnikom pa sta v statistiko vpisala še po malo kazen. Ankerst se je s podajo in kaznijo vpisal tudi v zapisnik tekme, ko so s soigralci s 3:1 premagali Rouen. V 29. minuti je podal za vodstvo z 2:0.

Po nepopolnem 6. krogu je Grenoble z osmimi točkami četrti na lestvici, Epinal z istim izkupičkom deveti, s sedmimi je Gap osmi, s štirimi pa Briançon 12.

POPOLNI GRENOBLE
V ligaškem pokalu so ekipe odigrale po tri oziroma štiri tekme.

Edini drugoligaš v tej družbi Bordeaux, kjer igra Dejan Žemva, je s 5:1 premagal Caen, nato pa z 2:4 izgubil proti Brestu, z 1:6 pa v Angersu.

Epinal je slavil dvakrat. V Amiensu s 4:2, kjer je Kuralt enkrat zadel in podal, Ograjenšek je dvakrat podal, Hočevar pa je obranil 12 oziroma 86 odstotkov strelov. Epinal se je dobro odrezal tudi v Strasbourgu, kjer je slavil s 6:4. Ograjenšek je v 12. minuti izenačil na 1:1, v 17. minuti sta v power playu skupaj s Sušanjem podala za vodstvo z 2:1. Kuralt je podajo vpisal v 30. minuti, ko je Epinal zvišal vodstvo na 4:2, Sušanj pa je v 60. minuti podal še za končni izid. Hočevar je obranil 20 oziroma 87 odstotkov strelov.
Edinkrat je bilo to moštvo neuspešno proti Rouenu, ki je bil boljši s 4:2. Ken je v 9. minuti v power playu zadel za vodstvo 1:0, v 37. pa je v isti situaciji poskrbel še za znižanje zaostanka na 2:3. Ob tem je v statistiko vpisal še dve mali kazni, tudi Sušanj pa je moral enkrat na klop za kaznovane. Hočevar obranil 37 oziroma 90 odstotkov strelov.

golicic vszi
vszi

Boštjana Goličiča na dveh tekmah Gapa ni bilo v postavi. Takrat so njegovi soigralci s 4:2 zmagali v Lyonu, še prej pa so z 2:4 klonili pred Grenoblom, kjer je Šivic v 4. minuti zadel za vodstvo z 2:0. Ko je Boštjan igral so s 3:2 premagali Briançon, v 12. minuti pa je slovenski reprezentant podal za izenačenje na 1:1.

Briançon
je s 4:2 ugnal Lyon, na tem srečanju pa sta zadela tako Ankerst kot tudi Cerkovnik. Prvi je v 29. minuti povišal vodstvo na 2:0, drugi pa v 34. na 3:0.

Grenoble je prišel še do dveh zmag. Lyon je s 7:6 premagal po podaljšku (Šivic je v 43. minuti podal za 4:6), na tekmi, ko Mitja ni igral pa je njegovo moštvo premagalo še Briançon (Cerkovnik je v 51. minuti podal za znižanje zaostanka na 2:3) s 3:2.

V DRUGI LIGI NAJBOLJ RAZPOLOŽEN RAKANOVIĆ
V drugi francoski ligi gre dobro Bordeauxu Dejana Žemve, ki je s 3:1 slavil v Nici, s 4:3 v Toulousu, s 4:2 pa proti Angletu.

Courbevoie Jureta Verliča in Davorja Rakanovića je dobil dva od štirih bojev. Mont-Blanc je ugnal s 4:1, v 8. minuti je Rakanović podal za vodstvo z 1:0, enkrat pa je moral še na klop za kaznovane. Anglet je pred Courbevoiem klonil s 4:6, Davor je v 13. minuti povišal vodstvo na 2:0, v 30. pa je v power playu zadel še za 3:1. Neuspešna sta bila Slovenca v Mulhousu, ki je zmagal s 6:2 ter na tekmi proti Toulousu (4:5), na kateri je Rakanović v 45. minuti podal za vodstvo s 4:3.

Dunkerque Denisa Kadića
je izgubil dvakrat. S 3:6 proti Mont Blancu, s 4:5 pa proti Nantesu. Denis je v 16. minuti podal za znižanje zaostanka na 2:4.