pakiranje Njena.si

Celotnega pakiranja in selitve v oddaji ne vidite

0 03.06.2021 22:14:50

Kanadčani šokirali Ruse in se uvrstili v polfinale

Hokejisti Kanade so v četrtfinalu svetovnega prvenstva elitne skupine v Latviji po podaljšku premagali Rusijo z 2:1 (0:0, 0:1, 1:0; 1:0).

Rusija - Kanada 2:1 (0:0, 1:0, 0:1; 1:0) - po podaljšku
* Dvorana Olimpijski športni center, sodniki: Bjork, Nord (Švedska), Ondraček, Hynek (Češka).
* Strelci: 1:0 Timkin (Orlov, Kamenjev, 35.), 1:1 Henrique (Brown, Comtois, 46.), 1:2 Mangiapane (Stecher, 63.).
* Kazenske minute: Rusija 6, Kanada 2.

Ekipi, ki sta se danes pomerili v četrtfinalu, sta imeli doslej na SP povsem nasprotni zgodbi. Ruska zasedba je bila prepričljiva in ni imela težav z zmagovanjem, osvojila je tudi prvo mesto v svoji skupini.

Kanadčani pa so po drugi strani trepetali, da bi lahko doživeli podobno usodo kot Švedi, ki so ostali celo brez četrtfinala. A za Kanado se je zadnji krog predtekmovanja razpletel srečno, saj so ji Nemci z zmago proti Latviji pomagali do četrtega mesta v skupini.

Po drugi strani pa je to pomenilo, da se bodo morali za morebiten preboj med ekipe, ki bodo odločale o medaljah, boriti z ruskimi hokejisti. A je četrtfinale vnovič pokazal, da so tekme na izpadanje lahko povsem drugačen svet, Kanadčani pa so bili tokrat na precej boljši ravni kot na nekaterih predtekmovalnih dvobojih.

Na koncu so se tako veselili Kanadčani, Rusi pa so lahko le razočarano obsedeli po porazu v podaljšku. Do prednosti so sicer prvi prišli ruski hokejisti, ko je zadel Jevgenij Timkin v drugi tretjini.

A za Ruse je bila nato usodna izključitev v 45. minuti, saj so Kanadčani izkoristili "power-play", zadel je Adam Henrique. To je bil tudi zadnji zadetek v rednem delu, sledil pa je podaljšek, po katerem so si igro za medalje priigrali Kanadčani.

Polfinale sta Kanadi priigrala Troy Stetcher z lepim prodorom, ko je premešal rusko obrambo, in natančno podajo pred gol, kjer je bil na drugi strani na pravem mestu Andrew Mangiapane in le še potisnil plošček v mrežo Sergeja Bobrovskega.

Značke: hokej, sp