zrnec ilijevski mediaspeed Njena.si

Partnerka Jurija Zrneca žaluje

0 10.02.2018 16:51:17

Visoka zmaga švicarskih hokejistk proti ekipi Korej

Prvi tekmovalni dan zimskih olimpijskih iger v južnokorejskem Pyeongchangu so hokejski turnir začele ženske. Švedinje so z 2:1 premagale Japonke, združena ekipa Severne in Južne Koreje pa je s kar 0:8 izgubila proti Švici. Zadnjo tekmo si je ogledala tudi sestra severnokorejskega voditelja Kim Jong Una, Kim Yo-jong.

V prvi tekmi hokejskega turnirja v Južni Koreji so Švedinje z 2:1 ugnale Japonke. Švedinje je v prvi tretjini v vodstvo popeljala Fanny Rask, Rui Ukita je v drugi izenačila, Sara Hjalmarsson pa je Skandinavkam priigrala zmago v tretji tretjini.

Na drugi tekmi skupine B so imele Švicarke precej lažje delo, saj so s kar 8:0 porazile Korejo. Junakinja tekme je bila Alina Müller, ki je zadela štirikrat, ob tem je še dvakrat podala. Dva gola sta dosegli Lara Stadler, ki je v svojo statistiko vpisala še podajo, in Phoebe Stänz.

Tekmo med Švico in Korejo si je ogledala tudi sestra voditelja Severne Koreje Kim Yo-jong. To je bil prvi nastop združene ekipe športnikov obeh držav, Severne in Južne Koreje, po 27 letih.

Značke: zoi 2018, hokej