KONEC?! Gajser le nekaj dni po aferi, ki je ...

hu
hu
0 23.10.2021 22:31:01

HUD POLOM Jeseničanov na celinskem pokalu v Franciji. Kaj takega že dolgo NE POMNIJO!

Domen Jančič
Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v drugi tekmi turnirja 2. kroga celinskega pokala v francoskem Amiensu izgubili z domačo ekipo.

Tokrat so izgubili kar z 1:9 (0:4, 1:3, 0:2). Po porazu v uvodnem nastopu proti Asiagu Jeseničani nimajo več možnosti za napredovanje, v nedeljo pa jih čaka še tekma z romunskim Brasovom.
Na turnirju v Franciji so v petek Jeseničani v obračunu starih znancev iz alpske lige morali priznati premoč Asiagu. Italijani so nadoknadili zaostanek z 1:2, pozneje so Jeseničanom razveljavili zadetek za 4:3, s takšnim izidom pa se je dvoboj nazadnje končal za italijansko ekipo. Amiens je v petek s 6:0 premagal Brasov.
Za morebitno napredovanje bi tako slovenski prvaki danes morali premagati gostitelje. A se je hitro pokazalo, da ne bodo imeli pravih možnosti za uspeh. Že v prvi tretjini so namreč Francozi prevladovali, bili pa so tudi zelo učinkoviti. Prvi gol je padel v drugi minuti, na 2:0 so povišali v deveti, za 3:0 pa je Alexandre Boivin izkoristil igralca več v 13. Tik pred koncem prvega dela pa so Francozi še en "power play" spremenili v gol in praktično že takrat odločili tekmo.

jesenice 21 af

Nadaljevanje je bilo za železarje le nekoliko boljše, vzpostavili so ravnotežje in v 29. minuti je Aljoša Crnovič, ko so imeli na klopi za kaznovale igralca Francozi, tudi znižal. A le 36 sekund zatem je Amiens spet zadel, do konca drugega dela pa še dvakrat. Dvomov o zmagovalcu že dolgo ni bilo več, uspeh pa je domača ekipa v zadnji tretjini potrdila še z dvema zadetkoma v mreži Jeseničanov.

V prvi današnji tekmi je Asiago s 4:2 (2:0, 0:0, 2:2) premagal romunsko ekipo. V nedeljo bosta tako v večerni tekmi še neporažena francoska in italijanska zasedba odločali o prvem mestu, ki vodi v nadaljevanje tekmovanja. Jeseničani bodo ob 14. uri igrali z Romuni.
Turnir v Amiensu je eden do dveh na tej stopnji tekmovanja v celinskem pokalu. V Budimpešti pa igrajo Ferencvaros, Sokol Kijev, Olimp Riga in estonski Tartu Valk.
Zmagovalca teh skupin se bosta prebila naprej, kjer v 3. krogu že čakajo tekmeci v skupinah E in F, v prvi sta poleg domače poljske Cracovie še slovaški Poprad in kazahstanska Sarjarka Karaganda, v drugi pa ob gostiteljih iz danskega Aalborga še britanski Sheffield in beloruski Gomel.
S teh dveh novembrskih turnirjev pa se bosta nato na zaključni turnir četverice uvrstili po prvi ekipi iz vsake skupine. Finalni del bo januarja prihodnje leto.