K Janezu prihajata še dve skriti gostji!

0 07.09.2020 08:30:20

Hokejisti Dallasa z zmago začeli finale Zahoda

Dallas in Vegas odigrala prvi obračun v finalu zahodne konference.

Potem ko so tako hokejisti Dallas Stars kot Vegas Golden Knights potrebovali sedem tekem, da so si priigrali finale zahodne konference severnoameriške lige NHL, je po le dvodnevnem premoru prvo tekmo dvoboja na štiri zmage bolje začel Dallas.

V Edmontonu je zmagal z 1:0 zahvaljujoč zadetku Johna Klingberga, ki je bil uspešen že v tretji minuti.

Klingberg je pravzaprav zadel iz Dallasovega sploh prvega strela na tekmi po 2:36 minute igre.

Vratar Dallasa Anton Hudobin je uspešno zaklenil svoja vrata in na prvem koraku do velikega finala tekmovanja za Stanleyjev pokal zaustavil 25 strelov Vegasa.

Hokejisti Dallasa so edini Stanleyjev pokal osvojili v sezoni 1998/99.

Druga tekma je na sporedu v torek, finale vzhodne konference pa bosta danes odprli ekipi Tampa Bay Lightning in New York Islanders.

Značke: nhl, hokej