Pogled, ki pove vse! Odkrito.si

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 19.06.2018 10:24:41

Trotz zapustil prvake

Barry Trotz, glavni trener Washington Capitals, novih prvakov severnoameriške hokejske lige, je šokiral klubsko vodstvo z odstopom le 11 dni za tem, ko so se prestolniki prvič v klubski zgodovini razveselili Stanleyjevega pokala. Capitals so v finalu NHL proti Vegas Golden Knights slavili s 4:1 v zmagah in prišli do prvega naslova v 44 letih.

Petinpetdesetletni Trotz je na klop prestolnikov sedel leta 2014, ekipa pa je bila pod njegovim vodstvom dvakrat najboljša v ligaškem delu, nato pa je vsakič izpadla proti Pittsburgh Penguins. To sezono pa Capitals v prvem delu prvenstva niso bili najboljši, zato pa so bili odlični v končnici in osvojili naslov.

"Barry Trotz nas je danes obvestil o svojem odstopu. Seveda smo razočarani nad njegovo odločitvijo, prišla je kot strela z jasnega. A zahvaljujemo se mu za vse, kar je za nas naredil v štirih letih. Gre za osebo z močnim karakterjem in veliko integriteto," so sporočili iz vodstva prvakov NHL.

Značke: nhl, hokej