bk
24.08.2014 09:30:00

V CHL prva točka za Ankersta

Arsen Perić

Sinoči v ligi prvakov CHL igrali štirje Slovenci, danes nove tekme čakajo še peterko.

Biançon, ki je v četrtek proti VSV Beljaku utrpel poraz z 1:2, je dva večera kasneje z ledu spet oddrsal z novim, a veliko večjim porazom. Ekipa, ki jo vodi trener Edo Terglav in kjer igrata Jaka Ankerst in Gašper Cerkovnik, je proti švedski Frölundi izgubila z 1:7, pri edinem zadetku francoskega moštva (za izenačenje na 1:1 v 26. minuti) pa se je v statistiko s podajo vpisal Ankerst.

VSV Beljak se je iz Francije preselil v Švico, kjer pa je bilo moštvo Klemna Pretnarja in Adisa Alagiča neuspešno. V Ženevi je bil Geneve-Servette boljši s 4:2, čeprav je po prvi 20 minutah kazalo drugače, saj so Avstrijci takrat vodili z 2:0.

Köln je tudi v soboto igral doma - spet tudi brez Aleša Kranjca v postavi -  in izgubili z 1:4 s češkim Libercom.

Danes popoldne bodo aktivni še Luka Gračnar, Robert Sabolič, Blaž Gregorc, Robert Kristan in Žiga Pance.