17.10.2024 22:14:42

Slab večer za Celjane, zmago imeli v rokah, nato pa se je zgodilo to

HK Celje

Hokejisti ekipe RST Pellet Celje so v tekmi alpske lige na domačem ledu klonili proti Vipitenu s 4:6 (2:0, 1:2, 1:4).

Celje – Vipiteno 4:6 (2:0, 1:2, 1:4)
Celje – Dvorana v Mestnem parku. 190 gledalcev. Glavna sodnika: Bulovec in Snoj. Linijska sodnika: Arlič in F. Jeram (vsi Slovenija).
Strelci: 1:0 Mintautiškis (Sotlar, Bohinc, 8.), 2:0 Sojer (Panasenko, Širovnik, 16.), 3:0 Sotlar (Kuret, Grahut, 22.), 3:1 De Lorenzo Meo (Zandegiacomo, Gschnitzer, 28.), 3:2 Capannelli (Galimberti, Sanvido, 30.), 4:2 Širovnik (Panasenko, Carkovskji, 44.), 4:3 Sanvido (Zandegiacomo, Soraruf, 46.), 4:4 Gschnitzer (Zandegiacomo, Sanvido, 49.), 4:5 Galimberti (Capannelli, Sanvido, 56.), 4:6 Soraruf (Capannelli, Zandegiacomo, 60., EN).
Kazenske minute: Celje 0, Vipiteno 2.

Celje: Gajšek, T. Sodja Zalokar; Širovnik, Hebar, Panasenko, Carkovskji, Sojer; Bernard, Bohinc, Mintautiškis, G. Sodja Zalokar, Sotlar; Kuret, Grahut, Bukovec, Vodlan, Jakupović; Groznik, Žeželj, Sečen, Kumanović. Glavni trener: Gal Koren.

Po dveh zaporednih zmagah, v slovenskem obračunu so premagali Jeseničane, potem pa v gosteh po podaljšku še Val Gardeno, je kazalo na nov uspeh celjske zasedbe.

Celjani, ki so pogrešali prvega vratarja Jakoba Brandnerja, Miha Logarja in Jureta Povšeta, so odlično začeli dvoboj, v osmi minuti je zadel Mikuš Mintautiškis. Še pred koncem prve tretjine je vodstvo povišal Mark Sojer, kmalu na začetku druge tretjine pa je Jure Sotlar zadel že za 3:0.

Ta teden v ligi AHL
Sreda: Val Gardena – Bregenzerwald 4:2
Četrtek: Kitzbühel – Salzburg 2 6:1, Celje – Vipiteno 4:6, Zell am See – Cortina 4:1, Merano – Unterland 3:2 (podaljšek)
Sobota: Vipiteno – Zell am See, Salzburg 2 – Val Gardena, Bregenzerwald – Unterland, Merano –Kitzbühel
Nedelja: Cortina – Celje (17.30)

A visokega vodstva domači niso znali zadržati. Južnotirolska ekipa se je vrnila v igro z dvema zadetkoma v 28. in 30. minuti, a je nato Nik Širovnik v 42. spet poskrbel za +2.

Toda to je bil zadnji zadetek domačih. Vipiteno je namreč nato dosegel kar štiri zadetke. V 46. minuti znižal, v 39. izenačil, v 56. pa prvič na tekmi povedel. V zadnji minuti pa so gostje nato ob celjski igri brez vratarja Jake Gajška zadeli še enkrat za končnih 6:4.

Celjani bodo naslednjo tekmo igrali v nedeljo v Cortini, na lestvici so zdaj na devetem mestu z devetimi točkami. Sij Acroni Jesenice ta teden v ligi AHL ne bodo igrale, saj jih od petka do nedelje čakajo preizkušnje v celinskem pokalu.