Olimpija lovila peto zaporedno zmago, v Innsbrucku pa do te ...

HCI

V 5. krogu lige ICEHL je Olimpija Ljubljana peto zmago lovila v Innsbrucku.

Innsbruck – Olimpija Ljubljana       3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Innsbruck – TIWAG Arena. 1500 gledalcev. Glavna sodnika: Huber in Seewald. Linijska sodnika: Moidl in Nothegger (vsi Avstrija).
Strelci: 1:0 Grasso (Welsh, Krogsgaard, 15.), 2:0 Rassell (Grasso, Zusevics, 36.), 3:0 Steffler (Mackin, Dobnig, 40.).
Kazenske minute: Innsbruck 2, Olimpija Ljubljana 6.

Olimpija: Horak, Kolin; Mašič, Atwal, Sabolič, Bičevskis, Lavoie; Gregorc, Ege, Mahkovec, Tomaževič, Kapel; Ćosić, Pavlin, Zajc, Simšič, Mehle; Hebar, Vodlan, Pance, Beričič, Sodja. Trener: Antti Karhula.

Po sijajnem začetku v sezono, ko je nanizala štiri zaporedne zmage, je Olimpija naletela na tekmeca, ki ga ni uspela premagati.

V Innsbrucku so bili morskim psom zmaji enakovreden tekmec, a domačini so bili veliko bolj agresivni in to spremenili tudi v tisto, kar šteje: gole, medtem ko je Olimpija - imela je sicer veliko res zrelih priložnosti - vse zapravila in prvič letos ostala brez zadetka.

Ta teden v ligi ICEHL
V torek: Linz – Asiago 8:2 (1:1, 5:1, 2:0), KAC Celovec – Vienna 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
V sredo: Salzburg – Val Pusteria 7:3 (3:1, 0:2, 4:0)
V petek: Innsbruck – Olimpija Ljubljana 3:0 (1:0, 2:0, 0:0), KAC Celovec – Graz 2:4 (1:1, 0:2, 1:1), Vienna – Fehervar 1:4 (0:0, 1:1, 0:3), Vorarlberg – Salzburg 5:6 (1:0, 2:2, 2:3; 0:1) – podaljšek, Val Pusteria – Linz 2:4 (1:1, 1:1, 0:2), Bolzano – Asiago 2:8 (2:2, 0:4, 0:2)
V soboto: Vorarlberg – Olimpija Ljubljana (19.30)
V nedeljo: Fehervar – Bolzano, Graz – Vienna, VSV Beljak – Innsbruck, Val Pusteria – KAC Celove

Streli na gol so zeleno-beli po uradni statistiki močno dobili (41:27), a v igri niti približno zeleno-beli niso imeli tako izrazite premoči, obe ekipi sta zatresli prečki.
Innsbruck je na petkov večer pokazal več v ključnih trenutkih, še najbolj pa lahko Ljubljančane boli zadetek za vodstvo Innsbrucka s 3:0, ki so ga prejeli le šest sekund do konca druge tretjine.

Olimpija je sicer v postavi od standardnih igralcev pogrešala Kala Kerbashiana, ki ne bo igral vsaj še šest tednov, in Aljošo Crnovića.

Avstrijci so v povedli v 15. minuti, ko so se Ljubljančani preveč zagledali v igralca s ploščkom, ki je to izkoristil s podajo, Lukaš Horak pa je klonil pred strelom na prvo iz bližine.

Šele v 36. minuti - Olimpija je imela več kot dovolj priložnosti za izenačenje, najlepši pa Maris Bičevskih in Miha Beričič - je Innsbruck podvojil prednost in to skoraj na isti način. Takrat je Blaž Tomaževič prehitro skočil za gol, pred tem pustil prostega igralca, ki iz tega položaja ni mogel zgrešiti.

Tretji gol je Olimpija dobila le šest sekund pred sireno, ki je naznanila drugi odmor, takrat so gostje v okolici gola posredovali premedlo in ploščka niso uspeli poslati iz svoje obrambne tretjine.

Že v soboto Olimpijo čaka nova tekma, takrat v Feldkirchu, kjer jih pričakuje Vorarlberg. Ta je v petek na domači ledeni ploskvi proti prvakom iz Salzburga klonil s 5:6.