Poroka na prvi pogled: Kaj je razlog za Olgine ...

Celjani mislijo resno! Snubili Modrića in ...

0 01.01.2023 22:15:01

Izjemna zmaga zmajev za začetek novega leta!

SŽ Olimpija
Hokejisti SŽ Olimpije so v 35. krogu lige ICEHL v gosteh premagali Asiago s 5:4 (1:0, 1:3, 3:1).

Asiago - SŽ Olimpija 4:5 (0:1, 3:1, 1:3)

* Dvorana, gledalcev 2723, sodniki: Huber, Nikolic (glavna), Weiss, Rigoni.
* Strelci: 0:1 Erving (Kalan, Čimžar, 12.), 1:1 Finoro (Mcshane, Gazzola, 32.), 2:1 Salinitri (Gios, 33.), 3:1 Mcshane (Misley, 33.), 3:2 Čimžar (Pance, Kapel, 40.), 4:2 Mcshane (Finoro, Misley, 45.), 4:3 Vallerand (Kapel, Dodero, 54.), 4:4 Šturm (Sodja, 54.), 4:5 Kalan (Magovac, Zajc, 56.).
* Kazenske minute: Asiago 8, SŽ Olimpija 4.

Ljubljanski hokejisti so novo leto začeli obetavno. V Asiagu so prekinili niz kar osmih porazov in po tekmi preobratov vpisali pomembno zmago. Po njej sicer ostajajo na predzadnjem mestu, a so se tekmecu vsaj maščevali za poraz na domačem ledu 26. decembra. Takrat je italijanska zasedba v Tivoliju zmagala s 5:2.

Ljubljančani so tekmo odločno začeli, imeli trikrat več strelov od gostiteljev do vodilnega zadetka, ki ga je ob igri z igralcem več v 12. minuti prispeval Joona Erving.

V drugi tretjini so domači hokejisti bolj pritisnili proti vratom Olimpije in izenačili število strelov ter hitro poskrbeli za preobrat. V vsega 1:48 minute so namreč zadeli kar trikrat prek Giordana Finora, Anthonyja Salinitrija in Allana Mcshana. So pa Ljubljančani vsaj še pred koncem te tretjine spet ujeli priključek, ko je v 40. minuti zadel Tadej Čimžar.

Toda Mcshane je s svojim drugim golom na tekmi domačim spet priigral zajetnejšo prednost, je pa v 54. minuti Marc-Olivier Vallerand z zadetkom ob "power-playu" obdržal Ljubljančane v igri. Jaka Šturm je na veselje soigralcev le 25 sekund pozneje zadel za izenačenje na 4:4, tekma preobratov pa je dobila nov vrhunec v 56. minuti, takrat je namreč Olimpijo do zelo potrebne zmage pripeljal Luka Kalan z zadetkom za 5:4.

Ljubljanske hokejiste že v torek čaka novo gostovanje, in sicer pri KAC v Celovcu.

Značke: hokej, sta