Tole je očitno menjava za Mika Tobeyja! Američan...

0 20.12.2022 21:56:51

Obupna SŽ Olimpija Linzu ni segla do kolen

BWL/Eisenbauer
Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 30. kroga lige ICEHL izgubili v Linzu z ekipo Black Wings z 1:5 (0:2, 0:2, 1:1).

Black Wings Linz - SŽ Olimpija 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
* Ledena dvorana, gledalcev 2400, sodniki: Fichtner, Smetana (glavna), Moidl, Nothegger.
* strelci: 1:0 Knott (Lahoda, Schnetzer, 8.), 2:0 Lebler (Dorion, Kristler, 12.), 3:0 Bretschneider (Haga, Roe, 28.), 4:0 St-Amant (Haga, 32.), 5:0 St-Amant (Roe, Haga, 48.), 5:1 Simšič (Neill, Koblar, 51.).
* Kazenske minute: Black Wings Linz 0, SŽ Olimpija 6.

Ljubljanski hokejisti so doživeli nov poraz v regionalnem tekmovanju. Tokrat proti Linzu niso imeli pravih možnosti, domači so jih nadigrali, še hujši poraz pa je preprečil vratar Anthony Morrone, ki je imel na koncu 49 obramb.

Z istim tekmecem so se zeleno-beli pomerili pred desetimi dnevi v Tivoliju in takrat tudi po lastnih napakah, ko so dvakrat dobili gol z igralcem več, izgubili s 4:5.

Danes so imeli priložnosti, da se ekipi z vrha lestvice oddolžijo, a je bilo hitro jasno, da to ne bo njihov večer. Samo v prvi tretjini je bilo namreč razmerje strelov 22-4, v obrambi obupni in v napadu anemični Ljubljančani so komajda prihajali pred Rasmusa Tirronena, precej več dela je imel Morrone, ki je moral dvakrat po plošček v svojo mrežo.

Tudi nadaljevanje ni bilo najbolj spodbudno. Razmerje strelov na gol (na koncu 52-19 v korist domačih) ni bilo več tako na strani Linza, a pravih priložnosti si gosje niso pripravljali. Ob še dveh prejetih zadetkih je bilo že sredi tekme jasno, da se bodo zelo težko izognili porazu.

Malenkost bolje je slovenska ekipa delovala v zadnji tretjini. Domači sicer niso popuščali, iskali so nove zadetke in enega tudi dosegli. So pa nato gostje v 51. minuti prek Nika Simšiča dosegli vsaj častni zadetek in nekoliko popravili vtis.

Ljubljančane nov dvoboj, zadnji pred božičnimi prazniki, čaka v četrtek, ko bodo gostovali v Salzburgu.

Značke: hokej, sz-olimpija