8. april, 2024 - Mrk, ki prinaša katastrofo?!

0 26.11.2021 22:56:29

Jeseničani trikrat vodili, v zadnji tretjini pa jih je zmanjkalo!

Domen Jančič
Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige v gosteh izgubili z Lustenauom s 4:7 (2:1, 2:3, 0:3).

Jeseničani ostajajo vodilna ekipa regionalnega tekmovanja, a so danes doživeli prvi poraz po 14. oktobru oziroma prvega po sedmih zaporednih zmagah.

V obračunu ekip z vrha - Lustenau se je po današnji zmagi zavihtel na drugo mesto, ima (ob tekmi več) štiri točke manj kot Jeseničani - so gostje dobro začeli, a nato slabo nadaljevali in končali.

Po porazu v domačem prvenstvu sredi tedna, ko so v derbiju zmagali Ljubljančani s 3:0, so železarji ostali še brez Aljoše Crnoviča, ki se je preselil k velikim slovenskim tekmecem. Danes pa so slovenski prvaki začeli dobro in dobili prvo tretjino, potem ko je Eric Pance zadel že v 14. sekundi, gol pa je dodal še Eetu Elo. A domači so še v prvi tretjini znižali, na začetku druge pa izenačili na 2:2.

V drugi tretjini so Jeseničani nato še dvakrat povedli (zadela sta Elo in Nejc Brus), toda Lustenau je tudi obakrat izenačil in pred zadnjim delom je bil izid 4:4.

Lustenau je nato v zadnji tretjini dosegel dva gola, ob koncu, ko so gostje skušali brez vratarja Oscarja Fröberga priti do ugodnejšega izida, pa še tretjega in tako slavili s 7:4.

Že v soboto bodo Jeseničani odigrali naslednjo tekmo, čaka jih še eno gostovanje v Avstriji, tokrat pri Bregenzerwaldu.