Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

1 19.09.2021 20:41:47

Regionalna ELITA se je vrnila v Tivoli, Olimpija na kolena spravila Štajerce

Domen Jančič
Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 2. kroga lige ICEHL premagali ekipo Graz99ers s 5:2 (1:0, 0:0, 4:2).

* Dvorana Tivoli, gledalcev 750, sodniki: Trilar, Zrnič (glavna), Hribar, Zgonc.
* Strelci: Leclerc (Murphy, 2.), 1:1 Ograjenšek (Hjalmarsson, Zalewski, 41.), 2:1 Leclerc (Murphy, Čepon, 48.), 3:1 Čimzar (Jezovšek, Štebih, 50.), 3:2 Ackered (Hjalmarsson, Zalewski, 51.), 4:2 Murphy (Leclerc, Piche, 54.), 5:2 Sodja (Čepon, 60).
* Kazenske minute: SŽ Olimpija 8, Graz 99ers 12.

olimpija graz 1

Ljubljanski hokejisti so se v petek kljub tesnemu porazu v Innsbrucku v uvodu novega tekmovanja pokazali v lepi luči. Danes so dočakali še domačo premiero, na prvi tekmi najmočnejšega regionalnega tekmovanja v dvorani Tivoli pa je bil spodbuden tudi obisk navijačev, ki so jih hokejisti v koronskih sezonah močno pogrešali. Na koncu so bili lahko vsi zadovoljni tudi z izidom, saj je domača zasedba po učinkoviti zadnji tretjini premagala goste iz Gradca iz avstrijske Štajerske.

Začetek je bil odličen, domači so v prvi akciji na tekmi že zadeli za 1:0, strelec je bil Guillaume Leclerc. Tudi pozneje so bili zeleno-beli boljši, gostje, pri katerih igra tudi slovenski reprezentant Ken Ograjenšek, pa so morali v tem delu igre tudi trikrat igrali z igralcem manj. A za začetek ta element igre domačim še ni stekel, saj niso izkoristili niti ene priložnosti. Zato pa so bili nevarnejši ob izenačenih močeh na ledu, blizu povišanju vodstva sta bila predvsem Miha Zajc in Kristjan Čepon, pa tudi Daniel Murphy, a je izid po prvi tretjini ostal 1:0.

Nadaljevanje ni prineslo bistvenih sprememb: gostje so bili občasno sicer tudi nevarni, a se je izkazal domači vratar Žan Us, potem pa tudi hokejisti Gradca niso izkoristili svojega "power playa". Na drugi strani so bili vseskozi nevarni domači, toda plošček po lepih akcijah Murphyja, Tadeja Čimžarja in Mihe Zajca ni našel poti za hrbet Anthonyja Petersa. V končnici tega dela pa sta bila nevarna še Leclerc in domači kapetan Žiga Pance.

olimpija graz 2

A vse, kar so domači zapravili v prvih 40 minutah, so nadoknadili v zadnji tretjini. Začetek je sicer prinesel izenačenje, po zmedi pred domačim golom je bil natančen Ograjenšek, toda sledil je učinkovit odgovor. V le minuti in pol so vodstvo povišali na 3:1, ko sta v polno zadela Leclerc in Čimžar.

Novo znižanje gostov na 2:3 je napovedalo razburljivo končnico, toda sledile so zaporedne izključitve na strani gostov. Prednost 5-3 pa so domači tokrat znali izkoristiti, že po 16 sekundah je bil uspešen Murphy.

Ljubljančani so bili tako zelo blizu prvi zmagi v novem tekmovanju, dokončno pa jo je potrdil Jaka Sodja. Potem ko so gostje tvegali brez vratarja, je prodor v zadnji minuti spremenil v 5:2.

Naslednji dvoboj v ICEHL čaka Ljubljančane v petek, ko bodo gostovali pri Bolzanu.