Kanyne West, Harry in P Odkrito.si

Harry v pedofilski mreži P. Diddyja??!!

0 19.09.2021 17:52:40

Poškodovani Gajser NI BIL KONKURENČEN in je izgubil vodstvo v skupnem seštevku

Motokrosist Tim Gajser je na preizkušnji svetovnega prvenstva na Sardiniji osvojil 12. mesto, potem ko je bil 19. v prvi vožnji in osmi v drugi. Zmagal je Nizozemec Jeffrey Herlings, ki je tudi novi vodilni v SP, pred Gajserjem ima točko naskoka (371-370).

Kot so po dirki sporočili iz krovne zveze AMZS, je Gajser na tej preizkušnji nastopil s poškodovano ključnico. V prvi vožnji na progi v Rioli Sardu je imel svetovni prvak Gajser precej težav. Že v kvalifikacijah je bil le 18., na dirki pa se je zapletel v padec že takoj po startu in nato ostal v ozadju, celo na 26. mestu. Do konca pa se je še prebil med dobitnike točk in dobil dve za 19. mesto.

Vožnjo je dobil Herlings pred Špancem Jorgejem Pradoom in Francozom Romainom Febvrejem.

V drugi vožnji je Gajser odpeljal brez večjih težav in se prebil med deseterico, vseeno pa je izgubil skupno prvo mesto. Tudi v tej vožnji je bil vrstni red prvih treh enak kot v prvi.

Gajser je nekaj časa vozil na robu deseterice, potem pa pred koncem še prehitel nekaj tekmecev in na koncu pristal na osmem mestu. V ospredju sta se tri četrtine dirke borila Herlings in Prado, prvi je lovil vodilnega Španca in ga nazadnje tudi ujel in prehitel.

Ker je Herlings na ta način dobil vseh možnih 50 točk, je prišel tudi do skupnega vodstva v sezoni. A razlike v SP so po današnji dirki majhne, saj tudi tretji Febvre zaostaja le tri točke za Gajserjem. Herlings ima 371 točk, Gajser 370, Francoz 367, Prado pa 359.

Še pred začetkom pa se je danes dirka končala za domačega veterana, nekdanjega svetovnega prvaka Antonia Cairolija. Po padcu v kvalifikacijah so ga morali odnesti na nosilih in je tako moral izpustiti preizkušnjo na Sardiniji.

V šibkejšem razredu MX2 je do novih točk prišel tudi slovenski dirkač Jan Pancar. Po 17. mestu v prvi vožnji je bil v drugi 12., kar mu je skupno prineslo 14. mesto na dirki in 13 novih točk. Zmagal je Francoz Tom Vialle pred rojakom Maximom Renauxom in Nizozemcem Kayem de Wolfom.

Skupno je prvi Renaux s 403 točkami, Pancar je 18. s 86 točkami.

Sezona SP se o nadaljevala 3. oktobra v nemškem Teutschenthalu, naslednji teden pa bodo v Mantovi vozili dirko za pokal narodov oziroma ekipno SP.

Izidi, MXGP
- 1. vožnja: 1. Jeffrey Herlings (Niz), 2. Jorge Prado (Špa), 3. Romain Fevbre (Fra) ... 19. Tim Gajser (Slo)
- dirka skupno: 1. Jeffrey Herlings (Niz) 50, 2. Jorge Prado (Špa) 44, 3. Romain Fevbre (Ita) 40, ... 12. Tim Gajser (Slo) 15
- SP skupno (10): 1. Jeffrey Herlings (Niz) 371, 2. Tim Gajser (Slo) 370 točk, 3. Romain Fevbre (Fra) 367 ...

MX2:
- dirka skupno: 1. Tom Vialle (Fra) 50, 2. Maxime Renaux (Fra) 42, 3. Kay de Wolf (Niz) 36 ... 14. Jan Pancar (Slo) 13
- SP skupno (10): 1. Maxime Renaux (Fra) 403, 2. Mattia Guadagnini (Ita) 332, 3. Jago Geerts (Bel) 325 ... 18. Jan Pancar (Slo) 86