jure-podjavoršek Njena.si

Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

0 11.03.2021 22:41:54

Jeseničani tesno ugnali Fasso

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige premagali Fasso z 1:0 (1:0, 0:0, 0:0).

Jeseniški hokejisti so pričakovano osvojili nove tri točke v regionalnem tekmovanju, a so se zanje nepričakovano namučili. Na tekmi s Fasso, ki lovi 12. mesto, to še prinaša dodatne tekme za končnico, so namreč zmagali z nogometnim izidom 1:0.

Železarji končujejo redni del sezone z nizom domačih tekem. Eno so ta teden že dobili, ko so v derbiju premagali SŽ Olimpijo po kazenskih strelih. Teoretično bi morala biti današnja naloga lažja, toda odsotnost nekaterih igralcev, ki so dobili prosto, ter motivacija na strani gostov so poskrbeli za napeto tekmo.

V vratih je danes priložnost namesto Žana Usa dobil Urban Avsenik. Na napadalni strani je v prvi tretjini za zadetek, za katerega se je pozneje izkazalo, da je bil edini, poskrbel Sašo Rajsar.

Fassa je bila na trenutke podjetnejša, moštvi pa nista izkoristili niti prednosti z igralcem več, domači so ju imeli v drugi, gostje v zadnji tretjini. A kljub neučinkoviti igri v napadu so Jeseničani zdržali, Avsenik pa je tekmo končal brez prejetega zadetka, čeprav je Fassa ob koncu ob iskanju izenačenja iz vrat potegnila Arvida Ljunga, a gola in podaljška ni dosegla.

Na lestvici so Jeseničani na drugem mestu z 71 točkami, 80 jih ima vodilna SŽ Olimpija, 69 pa tretji Pustertal.

Do konca rednega dela imajo Jeseničani še tri tekme, dve konec tedna v svoji dvorani, naslednji tekmec bo v soboto Val Gardena.