Tako bo potekal sončni mrk, ki je marsikoga prestrašil do kosti Odkrito.si

8. april, 2024 - Mrk, ki prinaša katastrofo?!

0 14.11.2020 19:29:52

SŽ Olimpija zanesljiva ob vrnitvi na led v alpski ligi

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi alpske lige premagali ekipo iz Vipitena s 5:1 (0:0, 3:0, 2:1).

SŽ Olimpija – Vipiteno 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)
Ljubljana - Dvorana Tivoli. Brez gledalcev. Glavna sodnika: Fajdiga in Režek. Linijska sodnika: Arlič in Bergant (vsi Slovenija).
Strelci: 1:0 Mušič (Zorko, Pance, 23.), 2:0 Pance (Simšič, 26., SH1), 3:0 Drozg (Koren, 30.), 4:0 Sotlar (Drozg, Štebih, 43., SH1), 4:1 Gander (Soraruf, 51.), 5:1 Drozg (Čimžar, Bohinc, 53.).
Kazenske minute: Slovenske železnice Olimpija 19 + 20 (Čepon), Vipiteno 18.

Ljubljanski hokejisti so končali daljši prisilni premor, v katerem so bili zaradi okužb v lastnem moštvu in v ekipah tekmecev brez tekem v regionalnem tekmovanju od 24. oktobra. Vrnitev na led je bila uspešna, saj so ljubljanski igralci po zadržanem začetku napolnili mrežo Vipitena in slavili s 5:1.

Že v prvem delu so imeli domači izrazito premoč, a je takrat goste reševal vratar Robert Reinhart s 17 obrambami (na koncu tekme jih je imel 48).

V nadaljevanju pa so zmaji našli rešitev tudi za vratarja Vipitena. Načel ga je Aleš Mušič v 23. minuti, potem je Žiga Pance dve minuti pozneje dosegel še gol, ko so imeli gostje na ledu igralca več, ter povišal na 2:0, tretji gol pa je prispeval Jan Drozg tudi po podaji Gala Korena, ki je prav pred sobotno tekmo  okrepil zasedbo iz Tivolija.

Zadnja tretjina je prinesla še dva gola domačih, v polno sta zadela še Jure Sotlar in še drugič na tekmi Drozg. Domačim sicer ni uspelo ohraniti nedotaknjene mreže vratarja Paavoja Hölsäja, ki je moral po plošček v gol v 51. minuti. Ob koncu pa so v domačem taboru ob visokem vodstvu priložnost med vratnicama ponudili še drugemu vratarju, komaj 15-letnemu Jonu Dukariču.

V nadaljevanju regionalnega tekmovanja čaka Ljubljančane naslednji izziv čez teden dni, ko v Tivoli prihaja Ritten.

Značke: hokej, sta