Skrito v raju: Skrivnost Larinih pletenih topkov

0 03.04.2019 22:12:12

Jeseničani izenačili na 1:1

Bobo
Slovenski hokejski prvaki, igralci Sija Acronija Jesenic, so v polfinalnem obračunu alpske lige z italijanskim Pustertalom izid v zmagah izenačili na 1:1. Čeprav so bili vso tekmo v dvorani Podmežakla boljši tekmec, so si zmago 3:2 (0:0, 0:1, 2:1; 1:0) priigrali v podaljšku, ki je odločil že prvo tekmo.

Strelec odločilnega gola v drugi minuti podaljška je bil David Rodman.

Jeseničani so od začetka pritisnili na vrata najboljše ekipe rednega dela, a italijanska obramba je kljubovala njihovim napadom. Gostujoči vratar je Colin Furlong je zaustavljal strele gostiteljev, ki so bili nato v drugi tretjini, v kateri so spet imeli premoč, kaznovani, saj je goste v 27. minuti v vodstvo popeljal Tommaso Traversa, ki je izkoristil številčno premoč na ledu.

Da so Italijani odlični, ko imajo igralca več, so pokazali tudi 42. minuti, ko je v polno zadel branilec Cody Cea Corbett. Po njegovem golu je bilo videti, da bodo obrambno usmerjeni Južni Tirolci še drugič prišli do zmage, toda Jeseničani se niso predali. V 47. minuti je izid znižal Miha Brus, nato pa je v številčno premoč za izenačenje izkoristil Philippe Paradis.

Jeseničani so imeli do konca rednega dela še nekaj priložnosti, a zmagovalca je odločil podaljšek in gol Rodmana.

Razmerje strelov je bilo 38:23 v korist Slovencev.

Značke: hokej, slovenija, jesenice