06.12.2015 20:37:04

Pol ducata v mreži Telemacha Olimpije

Grega Wernig

Tudi druga pot v treh dneh na avstrijsko Koroško se za Telemach Olimpijo ni končala uspešno.

Nič novega, saj so zmaji sinoči v Celovcu izgubili že 21-ič v sezoni, kot prva ekipa v ligi EBEL pa je Olimpija prešla seštevek sto prejetih golov; rdeči zmaji so jih včeraj dosegli pol ducata in ta številka po 28. krogih pri Ljubljančanih znaša 103.

Po Beljaku so bili od Ljubljančanov na drugi tekmi koroške turneje pričakovano boljši hokejisti iz Celovca, ki so napolnili mrežo edinega slovenskega udeleženca avstrijske lige. Pred domačo tekmo v Tivoliju 15. decembra Ljubljančane čakata še dve gostovanji pri Innsbrucku 12. decembra ter nato še pri Dornbirnu 13. decembra.

Začetek ni bil nič kaj spodbuden, kajti domači so povedli z 1:0 že po 44 sekundah obračuna v celovški mestni dvorani v prvem napadu, ko je bil uspešen Stefan Geier. Oliver Setzinger je drugi gol za vodstvo 2:0 dosegel manj kot dve minuti pred koncem uvodne tretjine. Gostje pa so vendarle dosegli zadetek, ko je domačo mrežo zatresel Anže Ropret ter Olimpijo zadržal v igri z golom v zadnji minuti uvodne tretjine.

Tudi druga tretjina se je začela tako kot prva po taktih domačega moštva iz Celovca. V 23. minuti je vodstvo Celovčanov na 3:1 povišal Jason Desantis. Nato je sledil še Manuel Geier, ki je v 33. minuti zadel za 4:1. Kazalo je, da je tekma že odločena. Požrtvovalni in borbeni zmaji pa so po četrtem zadetku odgovorili ter dobro minuto kasneje znižali na 2:4, v power playu pa je bil uspešen Aleš Mušič.

Celovška ekipa ni dovolila presenečenja. V 45. minuti so domači z golom začeli tudi zadnjo tretjino, ko je še drugi gol na tekmi dosegel Manuel Geier. Olimpija je udarila v 56. minuti, ko je dosegla še drugi gol ob moštveni premoči na ledu, mrežo je zatresel Žiga Pešut. Celovčani pa niso izgubili nadzora in znali kaznovati napake gostov, izid je postavil Jean-Francois Jacques z zadetkom v nebranjeno mrežo 42 sekund pred koncem.

KAC Celovec - Telemach Olimpija  6:3 (2:1, 2:1, 2:1)

Celovec – Klafenfurter Stadthalle. 3468 gledalcev. Glavna sodnika: Kincses (Madžarska) in Siegel. Linijska sodnika: Kaspar in Loicht (vsi Avstrija).
Strelci: 1:0 S. Geier (Ganahl, Schumnig, 1.), 2:0 Setzinger (Koch, 19.), 2:1 Ropret (Kaspitz, Pešut, 20.), 3:1 Desantis (Walker, Pöck, 23.), 4:1 M. Geier (Harand, 33.), 2:4 Mušič (Sotlar, Čepon, 34., PP1), 5:2 M. Geier (Desantis, Koch, 45.), 3:5 Pešut (Kaspitz, Sotlar, 56., PP1), 6:3 Jacques (60., EN).
Kazenske minute: KAC Celovec 10, Telemach Olimpija 4.

Olimpija: Roy, Marinšek; Tavželj, Planko, Pešut, Kaspitz, Ropret; Logar, Reinthaler, Hebar, Pem, Koblar; Selan, Čepon, Kalan, Mušič, Sotlar; Groznik, Scholz, Hadžič, Nagtzaam, Koren