Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 31.10.2019 22:46:57

Jeseničani vendarle uspešni v podaljšku

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige v gosteh premagali mlado ekipo Salzburga po podaljšku s 5:4 (1:2, 1:2, 2:0;: 1:0).

Jeseniški hokejisti so v zadnjem času izgubili precej tekem na podoben način, ko so igrali podaljšek ali izvajali kazenske strele, pa niso bili uspešni. Tudi sobotni derbi najboljših slovenskih ekip se je zanje razpletel podobno, s porazom po kazenskih strelih, danes pa so črno serijo le prekinili in se veselili zmage v dodatnem delu igre.

V Salzburgu so Jeseničani do uspeha prišli po težji poti. Še na polovici tekme namreč ni kazalo, da bodo lahko odnesli kakšno točko, saj so zaostajali z 1:4, prvi gol je dosegel Jaka Ankerst, ki je izenačil na 1:1.

Po treh golih domačih pa so se železarji le prebudili in še v drugi tretjini z golom Erika Svetine znižali, potem pa zrežirali preobrat.

Jaka Sodja je v 47. minuti zaostanek znižal na le gol, izenačil pa je Nik Grahut v 51. minuti. Jeseničani so tako še peto od šestih zadnjih tekem pripeljali v podaljšek, ki pa so ga tokrat tudi dobili in se tako otresli pritiska. Za slovensko ekipo je zmagoviti gol dosegel Blaž Tomaževič v 64. minuti.

Za Jeseničane je tokrat že branil nova okrepitev, Francoz Antoine Bonvalot, tekmo je končal s 25 obrambami.

V naslednjem krogu bodo Jeseničani v soboto gostili drugouvrščeni Asiago.

Značke: hokej, sta