Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

3 25.09.2019 22:03:30

Odgovor Maribora Olimpiji? SILOVIT! Vijoličasti s TOLE POPOTNICO na derbi! (VIDEO)

Grega Wernig
Maribor je v Ljudskem vrtu razmontiral Rudar.

Kar 5:0 za vijoličaste je bilo. Blestel je Rok Kronaveter, ki je zabil hat-trick, do novega zadetka je prišel tudi Rudi Požeg Vancaš, piko na i pa je s pravim evrogolom postavil Dino Hotić. Vse gole si oglejte na tej povezavi

Mariborski nogometaši so že v prvem polčasu potrdili vlogo favorita in prišli do lepe prednosti. Izbranci Darka Milaniča so bili prevelik izziv za velenjsko obrambo, ki je prvič klonila v 19. minuti, drugič v 24., tretjič pa v 29.

Za 1:0 je poskrbel Rok Kronaveter, ki je zadel z dobrih desetih metrov po podaji Denisa Klinarja z desne strani. Za 2:0 pa je po kotu na desni strani kazenskega prostora do žoge po novi uigrani akciji prišel Rudi Požeg Vancaš in dosegel svoj četrti gol sezone.

Na 3:0 je povišal Kronaveter iz bližine (odbitek po poskusu Luke Zahovića) in tako tudi on četrtič v sezoni zatresel mrežo. Letošnja okrepitev iz Olimpije je bila blizu zadetka tudi v 13. in 21. minuti, medtem ko je eno redkih pravih Rudarjevih priložnosti v 11. minuti zapravil Damjan Trifković z malce premalo natančnim strelom z 20 metrov.

V 49. minuti so domači dosegli četrti gol, Požeg Vancaš je svojemu četrtemu zadetku dodal še četrto podajo v sezoni, tokrat je z leve strani poslal žogo v kazenski prostor, kjer je z glavo zadel Aleks Pihler.

Tudi v nadaljevanju je vse bolj ali manj teklo po notah Mariborčanov, ki so še naprej prihajali do priložnosti, v 85. minuti pa še petič na tekmi zadeli. Tudi Dino Hotić je zabil svoj četrti prvenstveni zadetek, ko je z desne strani žogo poslal čez Tomaža Stopajnika.

Še v isti minuti je na drugi strani Kenan Pirić najprej napravil napako in žogo dal Harisu Kadriću, ta pa je bil nato poraženec v boju ena na ena z mariborskim vratarjem.

Sledila je še velika priložnost Marcosa Tavaresa, ki mu je veselje preprečil Aljaž Krefl na golovi črti.

Maribor bo v 12. krogu v soboto gostoval pri Olimpiji, Rudar pa bo dan pozneje gostil Triglav.

Maribor - Rudar 5:0 (3:0)

* Stadion Ljudski vrt, gledalcev 2000, sodniki: Obrenović, Kordež in Pospeh.
* Strelci: 1:0 Kronaveter (19.), 2:0 Požeg Vancaš (24.), 3:0 Kronaveter (29.), 4:0 Pihler (49.), 5:0 Hotić (85.).
* Maribor: Pirić, Klinar (od 53. Cretu), Mitrović, Peričić, Viler, Vrhovec, Pihler, Požeg Vancaš (od 79. Mešanović), Hotić, Kronaveter (od 69. Tavares), Zahović.
* Rudar: Radan (od 56. Stopajnik), Krefl, Filipović, Kašnik, Lovenjak, Kuzmanović (od 79. Koprivnik), Pušnik, Trifković, Črnčič, Kobiljar (od 46. Kadrić), Radić.
* Rumena kartona: Požeg Vancaš, Vrhovec.
Značke: maribor, rudar