Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

0 10.01.2018 19:32:38

Dežman najboljši Slovenec v Bischofshofnu

Nejc Dežman
Arsen Perić
Nejc Dežman je bil na deveti tekmi celinskega pokala v smučarskih skokih v avstrijskem Bischofshofnu najboljši Slovenec, v točkah pa sta končala še Tomaž Naglič in Bor Pavlovčič. Osvojil bi jih tudi Anže Lanišek, ki pa je bil v finalni seriji diskvalificiran.

Prireditelji tekem celinskega pokala v avstrijskem Bischofshofnu, ki bi po prvotnem načrtu morali biti na sporedu konec tega tedna, so danes pod streho že spravili prvi tekmovalni dan. Končni rezultati niso bili znani takoj po zadnjem finalnem skoku, saj sta bila naknadno diskvalificirana Anže Lanišek, sicer četrti po prvi seriji, in domačin Thomas Hofer, po prvi seriji na 13. mestu. Oba sta bila diskvalificirana zaradi neustreznega dresa.

Dežman je na koncu za skoka, dolga 125 in 126 metrov zbral 241,2 točke. Zmagovalec, norveški veteran Tom Hilde, je s 131.5 in 139 metri zbral 250,9 točk, drugi je bil še en izkušen skakalec, Nemec Andreas Wank s 139 in 126 metri ter 250,4 točke, na tretje mesto se je uvrstil Čeh Čestmir Kožišek s 133,5 in 132,5 metra in 249,8 točkami. Vodilni v seštevku pokala, Poljak Tomasz Pilch je bil četrti z 248,5 točkami. Če Lanišek ne bi bil diskvalificiran, bi bil četrti z 248,7 točkami, skočil pa je 134,5 in 129,5 metra.

Točke sta tako od Slovencev osvojila le še Tomaž Naglič na 15. mestu z 233,3 točke in Bor Pavlovčič z 230,3 točke na 18. mestu.

Izven finala sta na prvi tekmi tretje periode ostala letošnja debitanta Miha Kveder in Rok Tarman na 33. in 46. mestu. V četrtek bo v Avstriji na sporedu še ena tekma ob 10. uri.

Značke: smučarski skoki, sta