17.03.2016 11:24:51

Weiratherjevi zadnji superveleslalom sezone

Reuteres
Tina Weirather

Tina Weirather je zmagovalka zadnjega superveleslaloma sezone na finalu svetovnega pokala alpskih smučarjev v St. Moritzu.

Tekmovalka iz Liechtensteina je za 41 stotink sekunde premagala Švicarko Laro Gut, z zaostankom 59 stotink sekunde je tretje mesto zasedla Avstrijka Cornelia Hütter.

Edina slovenska predstavnica Ilka Štuhec je bila deveta, za najhitrejšo je zaostala sekundo in 35 stotink.

Gutova si je z drugim mestom zagotovila mali kristalni globus, osvojila je 481 točk, že od srede je jasno, da bo Švicarka tudi skupna zmagovalka svetovnega pokala. Srebrno kolajno v superveleslalomskem seštevku je osvojila Weiratherjeva, ki je zaostala 45 točk, tretja je bila Američanka Lindsay Vonn. Štuhčeva je s 182 točkami zasedla 12. mesto.