du
27.01.2016 23:10:36

David v prosti program

fb

Slovenski umetnostni drsalec David Kranjec je na evropskem prvenstvu, ki poteka v Bratislavi, po kratkem programu z rezultatom 56,99 zasedel 23. mesto in se uvrstil v prosti program, ki bo na sporedu v petek.

Kranjec, 21-letni Celjan, ki pa živi v Avstraliji in je nekaj časa zanjo tudi tekmoval, je dobro opravil s svojim nastopom in si priboril nastop med najboljšimi 24 tekmovalci, ki bodo v petek nadaljevali s tekmovanjem. Do zdaj je najboljšo uvrstitev v moški konkurenci na evropskih prvenstvih dosegel Gregor Urbas, ki je bil leta 2007 deveti. Prvo mesto je v kratkem programu premočno osvojil Španec Javier Fernandez s 102,54 točke, drugi je bil Rus Maksim Kovtun (88,09), tretji pa Čeh Michal Brezina (84.30).