16.12.2015 15:40:51

Od Vonnove hitrejši Kanadčanka in Avstrijka, Ferkova 19.

Kanadčanka Larisa Yurkiw je bila s časom 1:47,79 minute najhitrejša na prvem treningu pred smukom za svetovni pokal alpskih smučark v francoskem Val d'Iseru.

Za Lariso Yurkiw je drugi čas na progi Oreiller Killy postavila Avstrijka Nicole Schmidhofer (+0,10), tretjega pa trenutno vodilna Američanka Lindsey Vonn (+0,21).

Vonnova bo v Savojskih Alpah lovila še peto zaporedno zmago v novi sezoni ter skupno 72. v svetovnem pokalu. Le stotinko sekunde je bila od ameriške veteranke počasnejša tekmovalka Liechtensteina Tina Weirather.

Na startu so bile štiri Slovenke. Maruša Ferk je vpisala 19. čas (+1,87), Ilka Štuhec je bila 24. (+1,97), Vanja Brodnik 45. (+3,29), Ana Bucik pa predzadnja, 62. (+8,00).

Snežne razmere na progi niso bile idealne, saj je ponoči snežilo, zapadlo je pet centimetrov snega, ob temperaturah nad ničlo pa je bila podlaga počasnejša in je predstavljala precejšen izziv za tekmovalke.

Francoski vikend se bo začel s petkovo alpsko kombinacijo, v soboto bo na sporedu smuk, nato se bo karavana preselila v Courchevel, kjer bo veleslalom. Pred koncem leta se bo ženska karavana svetovnega pokala ustavila še v avstrijskem Lienzu, kjer bosta 28. in 29. decembra na sporedu veleslalom in slalom.