Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

0 28.09.2022 10:56:43

Lep napredek slovenskega ženskega tenisa

Nina Potočnik
ts
Slovenska teniška igralka Nina Potočnik je odlično formo potrdila v Vrnjački Banji, kjer se je prvič v karieri prebila v finale turnirja ITF WTT z nagradnim skladom 60.000 ameriških dolarjev. S ponedeljkom je prišla do najboljše uvrstitve na lestvici WTA.

Nina Potočnik se je v Srbiji šestič v karieri prebila v finale posameznic na turnirjih ITF PRO, prvič na turnirjih z nagradnim skladom 60 tisoč ameriški dolarjev. Potem ko je v drugem krogu zaostanek z 2:4 v tretjem nizu preobrnila v zmago s 7:6 (6), se ni ustavila niti v četrtfinalu niti v polfinalu. V finalu je v prvem nizu nudila odličen odpor 207. igralki sveta Alioni Bolsovi Zadoinov, igralki, ki je leta 2019 na lestvici WTA zasedala že visoko 88. mesto. Igralki sta bili do rezultata 5:5 zelo enakovredni, v nadaljevanju pa je več pokazala Španka, ki je na koncu zmagala s 7:5 in 6:1. Za Potočnikovo je bil to šele drugi izgubljeni finale na turnirjih ITF WTT, dobila jih je pet. Na lestvici WTA je iz 366. mesta skočila na 303. mesto, s čimer je popravila svojo do zdaj najboljšo uvrstitev (310. mesto). V dvojicah je odlično igrala Nika Radišić, ki je pokazala dobro igro že na turnirju WTA 250 v Portorožu. V paru z Romunko Cristino Dinu je bila tretja nosilka turnirja v Srbiji. V prvem krogu sta bili prosti, potem pa sta po hudem boju izgubili šele v finalu z ruskim parom Darja Astahova/Katerina Rejngold s 6:3, 2:6, 8:10.

Končal se je tudi turnir ITF WTT z nagradnim skladom 25 tisoč ameriških dolarjev na Otočcu. Na domačem terenu se je od Slovenk najbolje izkazala 20-letna Pia Lovrič, ki je v posamični konkurenci prišla do četrtfinala, v dvojicah do polfinala. V finalu je Romunka Miriam Bianca Bulgaru, ki je med drugim v drugem krogu ugnala Živo Falkner, premagala prav krvnico Lovričeve, prvo nosilko turnirja, Argentino Paulo Ormaecheo s 7:5, 6:4. (ts)

Slovenski nastopi na Otočcu, 1. krog: A. Žnuderl (Slo) – L. Meyer auf der Heide (Nem) 2:6, 4:6, E. N. Milić (Slo) – F. Di Lorenzo (ZDA/4) 4:6, 5:7, Ž. Falkner (Slo) – M. Spigarelli (Ita) 3:6, 6:4, 6:4, V. Erjavec (Slo) – I. Šimanovič (Rus) 3:6, 2:6, P. Lovrič (Slo) – A. Šiškova (Češ/8) 6:1, 6:2, M. Pislak (Slo) – A. Kornejeva (Rus) 1:6, 3:6; 2. krog: Ž. Falkner (Slo) – M. Bulgaru (Rom) 3:6, 2:6, P. Lovrič (Slo) – L. Meyer auf der Heide (Nem) 7:6 (1), 6:4; četrtfinale: P. Lovrič (Slo) – P. Ormaechea (Arg/1) 1:6, 2:6; dvojice, 1. krog: Lovrič/Nahimana (Slo, Bur)– Pislak/Cigurova (Slo, Švi) 6:0, 7:5, Falkner/Herdzelas (Slo, Mad) – Hromačeva/Šimanovič (Rus, Blr/3) 6:1, 4:6, 7:10, Milić/Smejkal (Slo) – Radaković/Rajković (Bih, Hrv) bb, Bošković/Erjavec (Hrv, Slo/2) – Klepač/Žnuderl 6:1, 7:6 (6); četrtfinale Lovrič/Nahimana – Papadakis/Strahova (Nem, Ukr/1) 6:2, 6:3, Milić/Smejkal – Hromačeva/Šimanovič 6:4, 6:4, Bošković/Erjavec – Samir/Yang (Egi, Tjv) 6:3, 3:6, 9:11; polfinale: Lovrič/Nahimana – Hromačeva/Šimanovič 2:6, 1:6