sekulic slovenija af Ekipa24.si

Tole je očitno menjava za Mika Tobeyja! Američan...

0 13.11.2019 13:52:38

Nekdanja ŠTEVILKA TRI moškega tenisa se poslavlja!

Češki teniški igralec Tomaš Berdych se poslavlja od teniških turnirjev. Kot je za češki tabloid Blesk dejal njegov oče Martin, bo 34-letnik svojo odločitev uradno sporočil v soboto na zaključnem turnirju v Londonu. Čeh, nekoč tretji igralec sveta, zaradi kroničnih težav s hrbtom in kolkom od OP ZDA ni nastopal na turnirjih.

Že v New Yorku, kjer je izpadel v prvem krogu, je napovedal, da se bliža konec kariere, da nima več volje za priprave na novo sezono. S poškodbami se je boril zadnji dve leti, letos je odigral le 20 dvobojev, na lestvici ATP pa je padel na 103. mesto.

Berdych je v svoji karieri, v kateri je zaslužil skoraj 30 milijonov dolarjev, osvojil 13 turnirjev ATP, z reprezentanco pa je dvakrat zmagal v Davisovem pokalu. Na turnirjih za grand slam je največji uspeh zabeležil leta 2010, ko se je v Wimbledonu uvrstil v finale.

Značke: tenis, sta