Avtor selfija v velikih težavah: zaradi vdora na ...

Skrito v raju: 'Ela' nenadoma vidno spremenjena?

0 12.11.2019 19:21:50

Športni navdušenci jo bodo POGREŠALI! Rojaki obžalujejo njeno odločitev, a poti nazaj ni več! (foto)

Instagram
Slovaška teniška igralka Dominika Cibulkova je sporočila, da končuje kariero. Slovo od profesionalnega tenisa je zmagovalka zaključnega turnirja WTA leta 2016 simbolično sporočila na predstavitvi svoje avtobiografije Tenis je moje življenje.

"Odločitev ni padla nenadoma, zorela je in v Miamiju sem bila že prepričana, da bo dvoboj z Azarenko moj zadnji v karieri. A me je trener prepričal, da nastopim še v pokalu Fed, še zadnjič sem skušala uživati na Roland Garrosu," je pot do odločitve o koncu kariere razložila 30-letna Cibulkova in dodala, da se je vse začelo s poškodbo Ahilove tetive.

Čeprav po letošnjem Parizu ni več igrala, takrat še ni uradno sporočila, da je lopar odločila v kot. Privoščila si je poletne počitnice, razmišljala o vsem skupaj, danes pa je nato tudi uradno končala uspešno športno pot. "Dobro sem premislila in grem po novi poti naprej v življenju," je tudi z nekoliko solznimi očmi še dejala Slovakinja.

Cibulkova je zmagala na osmih turnirjih WTA, na največjih teniških tekmovanjih, turnirjih grand slam, pa je najdlje prišla leta 2014 v Avstraliji, ko je izgubila finale proti Kitajki Li Na. Dve leti pozneje je osvojila zaključni turnir sezone v Singapurju.

Marca 2017 je bila najvišje na lestvici WTA, bila je četrta, ob koncu kariere je padla na 315. mesto.