Teden dni premora za MasterChef Slovenija

0 24.06.2019 20:45:38

Kavčič uspešno začel kvalifikacije za Wimbledon

Nikola Miljković
Slovenski teniški igralec Blaž Kavčič je zmagal v prvem krogu kvalifikacij za nastop na tretjem turnirju velike četverice v sezoni, ki bo v Wimbledonu. Po dveh nizih je bil s 6:3 in 7:5 (7) boljši od Argentinca Facunda Arguella, ki je na lestvici ATP 52 mest višje od Slovenca.

Prvi niz je Kavčič dobil s 6:3, potem ko je v drugi igri uspel odvzeti servis nasprotniku, na svojega pa je bil zelo suveren, oddal je le dve točki.

V drugem nizu je imel Argentinec, 180. igralec na lestvici ATP, pet priložnosti za izenačenje v nizih, dve v podaljšani igri, a je Kavčič vse uspel ubraniti in po uri in 41 minutah zmagati. Drugi niz je 32-letni Kavčič dobil po podaljšani igri na 7.

Naslednja ovira na poti do glavnega turnirja bo deveti nosilec kvalifikacij, Španec Marcel Granollers-Pujol.

Pred tem je bil v prvem krogu kvalifikacij uspešen tudi Blaž Rola, ki je po treh nizih s 6:7 (7), 6:2 in 6:4 premagal Italijana Stefana Travaglia.

V torek pa prvi krog kvalifikacij v ženski konkurenci čaka Kajo Juvan, ki se bo pomerila z Grkinjo Valentini Gramatikopolu.

Značke: tenis, atp