Vrnitev nekdanje evropske komisarke: Violeta Bulc ...

48 Njena.si

Helena Blagne delila fotografijo s poroke

1 09.06.2019 18:29:40

Rafaelu Nadalu še 12. odprto prvenstvo Francije

Rafael Nadal je zmagovalec odprtega prvenstva Francije v tenisu. V nedeljskem finalu je drugopostavljeni Španec po treh urah boja ugnal četrtopostavljenega Avstrijca Dominica Thiema s 6:3, 5:7, 6:1 in 6:1.

Nadal doslej v finalu French Opna še ni izgubil, današnji uspeh pa je že njegov 12. na tem prestižnem tekmovanju, skupaj pa je v karieri zmagal na kar 18 turnirjih iz velike četverice, s čimer si je s tednom zamude tudi sam dal darilo za 33. rojstni dan. Medsebojno razmerje zmag in porazov proti Thiemu je povišal na 9:4.

Izenačena sta bila predvsem uvodna niza, kjer je imel Nadal že v prvem več dela za zmago, kot to kaže izid. V drugem nizu je 25-letni Avstrijec Španca v 12. igri celo presenetil in mu za izenačenje na 1:1 odvzel servis ter dokazal, da je presenečenje možno.

V nadaljevanju pa je Nadal le potrdil, da je kralj peščenih podlag in se veselil prepričljive zmage.

Značke: tenis, sta