Tako bo potekal sončni mrk, ki je marsikoga prestrašil do kosti Odkrito.si

8. april, 2024 - Mrk, ki prinaša katastrofo?!

0 27.05.2019 18:14:53

Bedene moral priznati premoč Ćoriću, izgubila tudi Zidanškova

Na odprtem prvenstvu Francije v Parizu je v konkurenci posameznikov izpadel eden do dveh slovenskih predstavnikov Aljaž Bedene. V obračunu s 15. igralcem lestvice ATP Hrvatom Borno Ćorićem je Bedene, trenutno 95. igralec sveta, klonil po štirih nizih z 1:6, 7:6 (4), 4:6 in 4:6.

Bedenetu je žreb namenil 13. nosilca Roland Garrosa Ćorića. Začetek je kazal, da bo dvoboja hitro konec, saj je Hrvat prvi niz dobil ekspresno s 6:1.

A se je Bedene potem vrnil, boj s Ćorićem pa je bil napet. V drugem nizu je Slovenec vseskozi lovil tekmeca, nadoknadil zaostanek s 4:5 in 5:6, potem pa slavil po podaljšani igri.

Današnji dvoboj Bedene - Ćorić je bil njun četrti medsebojni, Bedene pa je skušal skupni izid v zmagah izenačiti na 2:2, do danes edino zmago je dosegel v Montpellierju pred dvema letoma.

Zgodba v tretjem in četrtem nizu pa ni šla po željah slovenskega prvega loparja. Hrvat je bil vselej za korak spredaj, Bedene se je v tretjem približal na 3:4, a izgubil s 4:6. Podobno pa je bilo potem v zadnjem: Bedene je vodil na začetku, toda po 2:1 in 3:2 je pobudo prevzel hrvaški tekmec ter nato dvoboj pripeljal do zanj srečnega konca in zmage s 6:4 v zadnjem nizu.

Zidanškova po treh nizih izgubila proti Mertensovi
Slovenska teniška igralka Tamara Zidanšek je v 1. krogu izgubila proti Belgijki Elise Mertens, 20. nosilki, s 6:4, 3:6 in 2:6.

Zidanškova, 60. igralka sveta, je v prvem nizu izgubila dve igri na svoj servis, odločilna je bila deveta, ki jo je nato Belgijka unovčila za zmago. V drugem nizu je Slovenka izgubila servis v tretji igri, a se ni predala, v šesti in osmi igri je z "breakoma" prišla do zadostne prednosti za izenačenje v nizih.

Tretji niz se ni dobro začel za slovensko predstavnico, Mertensova je namreč v drugi igri naredila "break". Že v naslednji igri je Zidanškova vrnila z enako mero, a se takoj zatem spet znašla v zaostanku z 1:3. Belgijka je dobila tudi šesto igro, na servis Zidanškove, prišla do velike prednosti s 5:1, niz pa dobila na 6:2.

Že pred tem je Polona Hercog v prvem krogu s 4:6, 6:2 in 8:6 premagala 32. nosilko, Belorusinjo Aliaksandro Sasnovič. V 2. krogu jo čaka Američanka Jennifer Brady. Izpadla pa je Kaja Juvan, ki je morala priznati premoč Romunki Sorani Cirstea s 5:7, 6:4, 5:7.