slovenska policija Svet24.si

Gruzijec peš bežal pred policisti

0 03.03.2019 20:34:50

Sao Paulo osvojil Argentinec Guido Pella

Argentinec Guido Pella je pri osemindvajsetih letih prišel do prvega naslova na turnirjih ATP. V finalu Sao Paula, kjer so si udeleženci na pesku razdelili 618.810 dolarjev, je premagal Christiana Garina iz Čila s 7:5 in 6:3.

Pella je do zdaj izgubil vse štiri finalne dvoboje. V Riu de Janeiru 2016 ga je premagal Pablo Cuevas, leto kasneje ga je v finalu Münchna ugnal Alexander Zverev, lani je izgubil v Umagu proti Marcu Cecchinatu, letos v argentinski Cordobi pa je bil boljši Juan Ignacio Londero.

Argentinec je v Sao Paulu vse dvoboje dobil v dveh nizih. Premagal je Marca Trungellitija, Roberta Carballesa Baeno in v polfinalu še zmagovalca turnirja prejšnjega tedna v Riu de Janieru Lasla Đereja iz Srbije. Finalna zmaga je bila njegova enajsta v tej sezoni.

Nekdanji mladinski prvak Roland Garrosa Christian Garin, ki se je prav tako potegoval za svoj prvi naslov, je v finalu nasledil rojaka Nicolasa Jarryja, enako kot slednji, ki je lani izgubil proti Italijanu Fabriu Fogniniju, pa ni prekinil desetletne suše čilskih tenisačev na turnirjih ATP. Zadnji zmagovalec turnirja ATP iz Čila je Jose Acasuso, ki je 2009 osvojil Vino del Mar.